Ziņot par kļūdu!
Publicēts pirms 5 gadiem. Lūdzu, izvērtējiet satura aktualitāti!

Muitas maksājumus plānots ieskaitīt vienotajā nodokļu kontā 2023. gadā

10.02.2021.  •  2 MIN
Muitas maksājumus plānots ieskaitīt vienotajā nodokļu kontā 2023. gadā
Autors
Valsts ieņēmumu dienests

Muitas maksājumu samaksas kārtība saskaņā ar Muitas likuma 1. panta 4. punktā noteikto šogad nav mainījusies – tie joprojām ieskaitāmi atbilstošos valsts budžeta ieņēmumu kontos, savukārt vienotajā nodokļu kontā minētos maksājumus plānots ieskaitīt ar 2023. gadu, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID vērš uzņēmēju uzmanību – kļūdains maksājums var aizkavēt robežas šķērsošanu, tāpēc aicinām pārliecināties, ka, maksājot muitas maksājumus, ir norādīts pareizais valsts budžeta ieņēmumu konts.

Valsts budžeta ieņēmumu konti muitas maksājumu – ievedmuitas nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa –, kurus piemēro, preces importējot Latvijas muitas teritorijā, samaksai ir norādīti VID tīmekļa vietnes sadaļā – "Muita"/"Muitas maksājumi".

Privātpersonas, kurām jāmaksā muitas maksājumi, piemēram, saņemot pastā sūtījumu ar precēm no internetveikala, kas darbojas ārpus Eiropas Savienības, aicinām aizpildīt muitas deklarāciju elektroniski, elektroniskās deklarēšanas sistēmas sadaļā izvēloties “Vienkāršota importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem”, jo tā iekļauj iespēju veikt maksājumu tiešsaistē un automātiski piedāvā pareizo nodokļu kontu. Gadījumā, ja kādu iemeslu dēļ, noformējot deklarāciju, neizdodas samaksāt muitas maksājumus tiešsaistē, aprēķinātie nodokļi ir jāieskaita atbilstošajos valsts budžeta ieņēmumu kontos, kas norādīti VID tīmekļa vietnes sadaļā – “Muita”/“Muitas maksājumi”.

Savukārt visi nodokļi, kuri, sākot ar 2021. gada 1. janvāri, ir jāieskaita vienotajā nodokļu kontā, apkopoti atsevišķā VID tīmekļa vietnes sadaļā – “Nodokļi, kurus skaita vienotajā nodokļu kontā”. Ja nodoklis, kurš jāsamaksā, nav minēts sarakstā “Nodokļi, kurus skaita vienotajā nodokļu kontā”, tad tā nomaksas kārtība nav mainījusies un tas, tāpat kā līdz šim, jāieskaita atbilstošā valsts budžeta ieņēmumu kontā.

Pamanīji kļūdu?
Iezīmē tekstu un spied "ziņot par kļūdu".
Komentāri
Lai komentētu, autorizējies!
Autorizēties
Vēl no šīs rubrikas
Par mums Attālinātais līgums Ētikas standarts Sīkdatnes Lietošanas noteikumi un datu privātuma politika
Klientu apkalpošana
Tālrunis: 67280693
E-pasts: info@iZurnali.lv
Darba laiks: 8:00 – 16:30 (I-V)
Redakcija
Tālrunis: 22330714
E-pasts: redakcija@iZurnali.lv
Darba laiks: 8:00 – 16:00 (I-V)
Reklāma
Tālrunis: 29404257
E-pasts: janis@iZurnali.lv
Semināri
Tālrunis: 66915571
E-pasts: seminari@iZurnali.lv
Darba laiks: 8:00 – 16:00 (I-V)
Rekvizīti
SIA "Izdevniecība iŽurnāli"
Juridiskā adrese: Lastādijas iela 10, Rīga, LV-1050
Biroja adrese: Lastādijas iela 12, Rīga, LV-1050
Reģistrācijas numurs: 40103221835
PVN reģistrācijas numurs: LV40103221835
Swedbank, LV48HABA0551024842696
SEB banka, LV84UNLA0055004409856
© 2009 - 2026 SIA "Izdevniecība iŽurnāli"
iTiesības

Laipni lūdzam iFinanses 360!

Ar prieku ziņojam, ka turpmāk savu iemīļoto interneta žurnālu “iFinanses” redzēsi jaunā, uzlabotā veidolā. Tas kopā ar interneta žurnāliem “iTiesības” un “iBizness” pārtapis jaunā platformā “iFinanses 360”.

Tavs abonements un piekļuve saturam saglabājas nemainīga! Lai turpinātu lasīt interneta žurnālu “iFinanses”, dodies uz sadaļu “iFinanses” lapas navigācijā.

MIA Logo