Autorizēties
01.08.2021

Kam ir noderīga šī rokasgrāmata?

Labdien, cienītais lasītāj!

Personāla lietvedība ir joma, kuru, kā nereti uzskata, var veikt jebkurš – gan grāmatvedis, gan biroja administrators, gan vienkārši darbinieks, kurš tikko pieņemts darbā, jo, kas gan tur liels – uzdrukāt rīkojumu un vienkārši veikt darbības copy-paste. Tāds ir mīts, kuru jebkurš personāla lietvedis apgāzīs dažās minūtēs, uzdodot vienkāršus jautājumus no savas praktiskās ikdienas.

Mana pārliecība – jā, jebkurš no minētajiem darbiniekiem var veikt šos pienākumus, tikai kvalitatīvi tas būs pēc ilgāka laika, kad tiks apgūtas nianses, kas saistītas gan ar normatīvo aktu pārzināšanu, gan arī ar saskarsmi ar tiem cilvēkiem, kas strādā organizācijā.

Nav neviena normatīvā akta, kas pateiktu, kā tieši jāveido personāla lietvedības dokumenti. Ir jāpārzina virkne normatīvo aktu, lai izveidotu kvalitatīvu dokumentu. Turklāt cilvēkresursu vadībā ir daudzi procesi, kuri vispār nav nekādā veidā reglamentēti, līdz ar to katra organizācija veido dokumentus personāla vadības jautājumos tā, kā uzskata par pareizu, kā nepieciešams konkrētai organizācijai.

Tāpēc šo rokasgrāmatu veidoju, gan apkopojot savu uzkrāto pieredzi personāla vadības un personāla lietvedības jomā, gan Latvijā pastāvošo labo praksi un aktuālās tendences, gan arī normatīvo aktu prasības, kas regulē šo jomu. Šī rokasgrāmata ir tikai kā paraugs, kur var smelties idejas un iedvesmu personāla dokumentu lietvedības sistēmas izveidošanai, pilnveidošanai, un kuru var arī izmantot praktiski, lejupielādējot konkrētos dokumentu paraugus, un uz to bāzes veidojot tieši to, kas nepieciešams jūsu organizācijā.

Lai izdodas atrast sev nepieciešamo!

Inese Sila

Satura
rādītājs
1.nodaļa. Lietvedība un personāla dokumentu pārvaldība
0 Komentāri

Lai komentētu, autorizējies!

Paroles atjaunošana
e-pasts nav pareizs!
Neesi reģistrējies?