Personāla eksperti uzskata, ka vairākas profesijas, kurās šobrīd ir nodarbināts liels skaits darbinieku, drīzumā izzudīs tehnoloģiju attīstības rezultātā, un par vienu no izmirstošajām profesijām tiek uzskatīta grāmatveža un uzskaitveža profesija. Tā vietā pieaug pieprasījums pēc finanšu vadības un konsultāciju ekspertiem, kuri uz grāmatvedības un tehnoloģiju procesiem raugās plašāk. Ko šādā situācijā darīt grāmatvedim?! 

Nākotnes grāmatvedim jākļūst par finanšu vadītāju - jāspēj “redzēt cauri” cipariem, saskatīt kopsakarības un plānot stratēģiju, tādējādi kļūstot par vērtīgu katra uzņēmuma sastāvdaļu. Visas šīs prasmes ir iespējams pilnveidot un attīstīt. Piemēram, piedaloties dažādās prāta un stratēģijas spēlēs.

Arī Guntis Bojārs, populārā analītiskā raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vadītājs, Bojaraspeles.lv autors  uzskata, ka mūsdienās ikvienam darbiniekam ir jātrenē spēja sadarboties, koncentrēties uz mērķi un pamanīt dažādus ceļus, kā to sasniegt: “Dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, un, vadot kolektīvu saliedēšanas spēles, esmu ievērojis, ka viena no būtiskām prasmēm, kas pietrūkt finanšu cilvēkiem, ir sadarbības prasmes – grāmatveži labi darbojas individuāli, uzņemas atbildību un katrs atsevišķi iet uz mērķi, un tas ir saprotami, jo lielu daļu darba dienas aizņem cipari, likumi, datori un citas viedierīces. Bet komandas darbs ir ļoti svarīgs! Kādā spēlē novēroju, kā viens grāmatvežu komandas dalībnieks jau bija atradis ķēdes uzdevuma atrisinājumu, bet to nepateica saviem komandas biedriem, kas vēl labu laiku lauzīja galvu. Rezultātā cieta visa komanda, jo tika zaudēts tik dārgais laiks. Un šeit parādās, cik svarīga ir komunikācija – pat, ja pats nezini, ko darīt tālāk, komandā var atrasties cilvēks, kura padoms tieši tajā brīdī ir izšķirošais.”

Guntis Bojārs ir izstrādājis vairākas spēles, kurās uzņēmuma kolektīvi var attīstīt ne tikai  komunikācijas un sadarbības prasmes, bet arī tādas svarīgas prasmes kā plānošana, lēmumu pieņemšana, analītiskā domāšana. Spēlēs tiek trenēts vērīgums, spēja saskatīt likumsakarības un uz lietām paskatīties plašāk.

Kāpēc spēles? “Spēle ir labs treniņš dzīvei, un labā ziņa, ka spēle ir tikai spēle,” teic Guntis Bojārs. Tajā mēs varam atļauties būt nenopietni, darīt lietas, ko ikdienā neatļautos, un likt lietā savu izdomu un humora izjūtu, kas, kā novērojis spēļu autors, grāmatvežiem gan netrūkst.

Guntis Bojārs izaicina paspēlēties. Un spēlēs visi paņēmieni ir atļauti.

Gaidām Tava uzņēmuma komandu Bojāra spēlēs!

Plašāk - www.Bojaraspeles.lv! Intelektuāli izklaidējošas komandu saliedēšanas spēles uzņēmumiem.

Bojāra spēļu pārstāvis un organizators žurnāls "iFinanses", “Izdevniecība iŽurnāli”, seminari@iZurnali.lv, 66 91 55 71.