Jau otro gadu “Izdevniecība iŽurnāli” kopā ar populāro žurnālistu, analītiskā raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vadītāju, Bojaraspeles.lv autoru Gunti Bojāru aicina jauniešus vasaru pavadīt radoši un jēgpilni, piedaloties nometnē-misijā “Jaunais izmeklētājs”.

Mūsdienās nepietiek ar zināšanām un gudrību vien. Lai saprastu pasaules lietu kārtību, nepieciešama arī prasme analizēt un atrast dažādas kopsakarības, redzēt vairāk nekā pamana citi. Nometnē-misijā “Jaunais izmeklētājs” trenēsim un attīstīsim analītiskās iemaņas, iegūstot arī jaunas zināšanas un praktisko pieredzi.

Šogad izmeklētāju prasmes trenēsim divu veidu nometnēs - attālinātajā un klātienes dienas nometnē!

Attālinātajā nometnē jaunie izmeklētāji dosies īstās misijās

Pirmā attālinātā nometne – jau no 15. jūnija!

  • vecums: jauniešiem no 14 gadu vecuma;
  • nometnes ilgums: 1 nedēļa (pirmdiena–piektdiena);
  • norises vieta: attālināti un Rīgas vēsturiskais centrs;
  • pakāpe: 1.līmeņa jaunais izmeklētājs.

Attālinātajā nometnē jauniešiem pašiem būs iespēja kļūt par īstiem izmeklētājiem, ik dienas dodoties kādā misijā, ko sagatavojis nometnes vadītājs Guntis Bojārs.

Nometnē trenēsim un attīstīsim vērību un analītiskās iemaņas, plānošanas prasmes un patstāvību. Uzdevumu izpildei būs nepieciešamas orientēšanās prasmes, jo uzdevumi tiks veikti pilsētvidē. Tāpat būs jāatšķetina āķīgas mīklas, būs jāsatiek dažādi personāži, un jāveic uzdevumi, kas veicinās jauno izmeklētāju spēju ieraudzīt lietas, ko citi nepamana. 

Misijas katrs veiks individuāli vai pāros, katru dienu krājot punktus, bet nedēļas beigās tiks noteikts uzvarētājs. Tā būs īsta izmeklētāju sacensība!

Attālinātajai nometnei tiek piemērota 50% atlaide no dienas nometnes cenas! Lai tajā piedalītos, dalībniekiem jābūt datoram ar interneta pieslēgumu, mobilajam telefonam ar fotografēšanas un filmēšanas funkcijām.

Plašāka informācija un pieteikšanās www.jaunaisizmekletajs.lv.

Dienas nometnē jaunie izmeklētāji trenēs analītisko domāšanu

Kādas īpašības ir obligātas īstam izmeklētājam? Kāda ir izmeklētāja ikdiena? Vai tā ir tik pat aizraujoša, kā redzam filmās?

Nometnē trenēsim un attīstīsim analītiskās iemaņas un iepazīsimies ar īstu izmeklētāju darbu, bet nometnes beigās – atklāsim īstu noziegumu! Tāpat nometnē būs arī dažādi atjautības un loģikas uzdevumi, treniņi un spēles, kas veicinās jauno izmeklētāju spēju ieraudzīt lietas, ko citi nepamana.

Nodarbības vadīs Guntis Bojārs.

Aicinām vecākus savlaicīgi rezervēt vietu, jo nometnes notiks, pielāgojot dalībnieku skaitu, nometnes saturu un formātu atbilstoši valdības noteiktajiem ierobežojumiem konkrētajā brīdī. Gaidām 12–17 gadus vecus jauniešus!

  • no 29.06. līdz 03.07. - 12 līdz 14 gadus veciem jauniešiem;
  • no 03.08. līdz 07.08. – 15 līdz 17 gadus veciem jauniešiem;
  • laiks: katru darba dienu no pl.9 līdz 17;
  • norises vieta: Maskavas iela 10, Rīga (Spīķeru kvartāls). Nometne norisinās gan iekštelpās, gan ārā.

Plašāka informācija un pieteikšanās www.jaunaisizmekletajs.lv.

Uz tikšanos nometnēs!