Nav noslēpums, ka tehnoloģiju attīstība ir būtiski mainījusi komunikācijas paradumus gan ar klientiem un sadarbības partneriem, gan arī kolēģu starpā. Klātienes tikšanās tiek nomainītas ar saziņu e-pastos vai sociālajos tīklos, darbs birojā aizstāts ar attālināto darbu, ikdienas sapulču vietā nāk virtuālās sapulces. Jā, tehnoloģijas ļauj ietaupīt laiku un naudu, tomēr – kas notiek ar cilvēku?  

Pasaules pieredze jau parāda, ka tehnoloģiju laikmetam ir arī negatīvā blakne - šādā veidā dzīvojot un strādājot, tiek zaudēts pats svarīgākais – komunikācijas un saziņas prasmes. Šo problēmu izteikti varam novērot jaunajai paaudzei, kas bieži labprātāk izvēlas sazināties ar savu viedierīci, ne vienaudžiem.

“Šīs prasmes var un arī vajag attīstīt, jo bez cilvēku saziņas veiksmīgs darbs komandā nav iespējams!” norāda Bojāraspēles.lv autors, populārā analītiskā raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vadītājs Guntis Bojārs, kurš arī pats ikdienā vada savu komandu. “Vērojot spēļu dalībniekus no malas, redzu, ka viņi visi viens otru it kā pazīst, bieži vien ikdienā strādā vienā telpā un sarunājas, taču neprot sadarboties.” dalās Guntis.

Ko darīt? Guntis Bojārs piedāvā attīstīt sadarbības un komunikācijas prasmes jaunā formātā – caur komandas spēlēm. Viņa izstrādātā jaunā spēle “Misija “Centrāltirgus”” ir radīta tieši ar šādu mērķi, bet ne tikai. “Katra spēle tiek veidota no manas pieredzes, tai tiek radīts atbilstošs sižets, lai spēles dalībnieki var iejusties lomā un izdzīvot to pa īstam. Piemēram, “Misija “Centrāltirgus”” radās pēc “Aizliegtā paņēmiena” vērienīgās operācijas Rīgas Centrāltirgū, kurā pagājušā gada nogalē atmaskojām nelegālos cigarešu tirgoņus. Tirgū iefiltrējās mūsu komandas darbinieki, kas rūpīgi un pārdomāti veica šo operāciju.”

Jaunajā spēlē tās dalībniekiem arī būs iespēja sajusties kā slepenajiem aģentiem! Tādēļ būs jāliek lietā ne tikai  komunikācijas un sadarbības prasmes, bet arī tādas svarīgas prasmes kā plānošana, lēmumu pieņemšana, analītiskā domāšana. Spēlēs tiek trenēts vērīgums, spēja saskatīt likumsakarības un uz lietām paskatīties plašāk.

Vaicāts, kāpēc tieši spēļu formāts, Guntis teic: “Spēle kā žanrs ir lielisks! Tā vienmēr aizrauj, rada sacensības garu un attīsta mērķtiecību. Tā nav lekcija, kurā katrs kaut ko sēž un pieraksta, te ir enerģija, aizrautība un azarts. Un kas nav mazsvarīgi - spēles māca arī plānot laiku, un es esmu plānošanas fans... Tā var izdarīt vairāk! Bez plānošanas es daudzas "Aizliegtā paņēmiena" operācijas nemaz nevarētu "pacelt".”

Gaidām arī Tava uzņēmuma komandu Bojāra spēlēs!

Plašāk - www.Bojaraspeles.lv! Intelektuāli izklaidējošas komandu saliedēšanas spēles uzņēmumiem.

Bojāra spēļu pārstāvis un organizators žurnāls "iFinanses", “Izdevniecība iŽurnāli”, seminari@iZurnali.lv, 66 91 55 71.