Žurnāls “iFinanses” sadarbībā ar “Aizliegtā paņēmiena” vadītāju Gunti Bojāru piedāvā ekskluzīvu iespēju jauniešiem 12-16 gadu vecumā kļūt par īstiem izmeklētājiem vasaras nometnē “Jaunais izmeklētājs”.

Nometnē trenēsim un attīstīsim analītiskās iemaņas – dosimies izmeklēšanā, pētīsim, analizēsim iegūtos datus, veidosim savu filmiņu. Tāpat būs arī dažādi atjautības un loģikas uzdevumi, treniņi un spēles, kas veicinās jauno izmeklētāju spēju ieraudzīt lietas, ko citi nepamana. Nodarbības vadīs pats “Aizliegtā paņēmiena” tēvs – Guntis Bojārs. 

Nometnes plāni:

  • Izpētīt. Ko ēdam? Kur tas rodas? Vai tas ir veselīgi? Meklēsim atbildes, izpētot jauniešu iecienītākos pārtikas produktus vai našķus, dodoties ciemos pie to ražotājiem. Uzzināsim, kā tie top, izpētīsim produktu sastāvu un to visu arī nofilmēsim, lai parādītu citiem!      
  • Analizēt. Katru dienu mēs saņemam milzu daudzumu dažādu datu – GPS koordinātes, asins analīzes, bankas konta izrakstus, radaru rādītājus, čekus… No tā var uzzināt un secināt ļoti daudz – par cilvēkiem, viņu paradumiem, par vietām un lietām. Kā šo informāciju izmantot savā labā? Mācīsimies analizēt, spēlējot orientēšanās spēli “Atrodi spiegu” – to varēs izdarīt, pareizi nolasot dažādus datus.      
  • Eksperimentēt. Kā noteikt, kad cilvēks melo? Kā darbojas melu detektors? Ko var uzzināt par cilvēku pēc viņa izturēšanās un emocijām? Mācīsimies “lasīt” cilvēkus. Tas turpmāk noderēs ik dienu – gan ģimenē, gan saziņā ar skolas biedriem, gan arī nākotnes darba kolēģiem un, jo sevišķi, jaunajam izmeklētājam. Eksperimentēsim un atšifrēsim!               
  • Parādīt. Svarīgi ir ne tikai uzzināt, noskaidrot un saprast, bet arī to visu pastāstīt citiem. Kādreiz to darīja tikai žurnālisti, tagad to var izdarīt ikviens, izmantojot sociālos tīklus – Youtube, Facebook, Instagram. Kā to darīt interesanti un saprotami? Stāstīsim savu un pasaules pieredzi un klātienē varēsi iepazīties ar populāriem Latvijas influenceriem.   

Nometne notiks pavisam ekskluzīvi – tikai vienu nedēļu no 5. līdz 9.augustam, Spīķeru kvartālā (Maskavas ielā 10, Rīgā).

Plašāka informācija un pieteikšanās – www.jaunaisizmekletajs.lv

Nometnes idejas un spēļu autors – Guntis Bojārs, žurnālists, Latvijas televīzijas pētnieciski izmeklējošā raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” autors un vadītājs, skolu jauniešu izglītojošās programmas “Pilna doma” dalībnieks. Savulaik bijis laikraksta “Diena” galvenais redaktors, pētnieciskās nodaļas vadītājs, viens no apmācību projekta “Dienas Skola” līdzautoriem.

Pieteikšanās beigusies, brīvu vietu vairs nav.