Reklāma aizvērsies pēc...

Autorizēties
24.02.2019

Priekšvārds

iRokasgrāmata “Finanšu vadība elektroniskajās tabulās” ir paredzēta sabiedrību (uzņēmumu) vadītājiem, finanšu direktoriem, galvenajiem grāmatvežiem un grāmatvežiem.

Elektroniskās tabulas ir Excel vidē veidots rīks, lai sekotu uzņēmuma finanšu rezultātiem un prognozētu uzņēmējdarbības stratēģiju. Balstoties uz šīm prognozēm, tabulu lietotāji pieņem biznesa attīstībai svarīgus lēmumus. Tas ir rīks, ar kura palīdzību var kontrolēt un plānot ieņēmumus un izdevumus, aizņēmumus un lielus pirkumus.

Pamatojoties uz aprēķiniem, var secināt, vai kredītiestāde varētu piešķirt uzņēmumam kredītu. Tabulās aprēķinātos finanšu rādītājus var izmantot, izstrādājot uzņēmuma kredītpolitiku, kas tieši ietekmē uzņēmuma maksātspēju, uzņēmuma dzīvotspēju un turpmāko attīstību.

Tabulas var izmantot arī, lai noteiktu citu uzņēmumu finanšu stāvokli un izvērtētu, vai potenciālais partneris ir drošs un vai ar viņu var slēgt sadarbības līgumu.

Finanšu tabulas var izmantot, lai

  • izvērtētu bankas finansējuma piesaistes iespējas;
  • novērtētu uzņēmuma finanšu stāvokli;
  • plānotu uzņēmuma attīstību un operatīvo darbību.

Izveidotās tabulas ir viegli lietojamas. Tajās ir tikai jāievada uzņēmuma dati norādītajās šūnās, un finanšu rādītāji tiek aprēķināti automātiski.

Šo rokasgrāmatu izveidoja finanšu pakalpojumu un konsultāciju firmas SIA “AG Capital” pieredzējušu analītiķu komanda, kas specializējas finanšu pakalpojumu sniegšanā maziem un vidējiem uzņēmumiem visā Ziemeļamerikā un Eiropā. Autoriem ir liela pieredze, veidojot finanšu modeļus dažādu nozaru klientiem. Viens no autoriem ir Andrejs Grigoļunovičs, CFA, CFM, “AG Capital” uzņēmumu grupas vadītājs.

Lai veicas!

Satura
rādītājs
1.nodaļa. Sabiedrības finanšu rādītāji, to analīze un paskaidrojumi
0 Komentāri

Lai komentētu, autorizējies!

Paroles atjaunošana
e-pasts nav pareizs!
Neesi reģistrējies?