Autorizēties
 • Jadviga Neilande

  Dividendes un tām piemērojamie nodokļi

  Vēl tikai līdz šī gada 31.decembrim dividendēm no vecās peļņas, kas gūta līdz 2017.gada 31.decembrim, var piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi 10% apmērā – tā noteikts likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" pārejas noteikumos. Tāpēc šajā iSeminārā sertificēta nodokļu konsultante Jadviga Neilande atgādinās, kura peļņa ir jāpaspēj sadalīt dividendēs vēl šogad, kā tai piemērot IIN un kā to norādīt uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) deklarācijā. Tāpat arī pārrunāsim nodokļu piemērošanu dividendēm no jaunās peļņas – t.i. peļņas, kas radusies uzņēmumam pēc 2018.gada 1.janvāra, kad spēkā stājās jaunais Uzņēmumu ienākuma nodokļa likums.

 • Jadviga Neilande

  Reprezentācijas un personāla ilgtspējas pasākumu izdevumi

  Personāla ilgtspējas pasākumu izdevumi, reprezentācijas izdevumi vai reklāmas izdevumi? Ir būtiski saprast, kā izdevumus traktēt, jo no tā ir atkarīgs, vai un kādā apmērā izdevumi ir saistīti ar saimniecisko darbību, attiecīgi arī – nodokļu piemērošana. Tomēr Uzņēmumu ienākuma nodokļa likums un saistītie noteikumi nesniedz viennozīmīgu atbildi. Un zināms, ka nodokļu konsultantu un Valsts ieņēmumu dienesta interpretācijas ir atšķirīgas vairākās likuma piemērošanas niansēs. Šajā iSeminārā atbildes uz neskaidrajiem likuma piemērošanas jautājumiem sniegs sertificēta nodokļu konsultante Jadviga Neilande.

 • Ivo Krievs

  Personas datu aizsardzība uzņēmumā. 13 soļi

  Jau gadu spēkā ir Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas uzņēmumiem nosaka stingras prasības fizisko personu datu apstrādē, tomēr ne visos uzņēmumos šīs prasības ir ieviestas. Kas ir personas dati? Kuri dati ir aizsargājami? Uz kuriem uzņēmumiem tās attiecas? Kā nodrošināt jauno prasību ievērošanu uzņēmumos? Šajā iSeminārā kopā ar zvērinātu advokātu, datu aizsardzības speciālistu Ivo Krievu pa soļiem iziesim cauri visiem procesiem, kas obligāti veicami tiem uzņēmumiem, kas personas datu aizsardzības prasības vēlas ieviest saviem spēkiem.

 • Jadviga Neilande

  Debitoru parādi pēc jaunā UIN likuma

  2018.gada 1.janvārī spēkā stājās jaunais Uzņēmumu ienākuma nodokļa likums, kas ir radījis virkni neskaidrību par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) piemērošanu nedrošajiem parādiem. Lai tos norakstītu izdevumos, neradot papildu nodokļu sekas, ir jāievēro virkne nosacījumu. Pie tam jāatceras, ka UIN jāpiemēro atkarībā no tā, kad šis parāds ir radies – līdz vai pēc jaunā likuma stāšanās spēkā. UIN piemērošanas nianses šajā iSeminārā skaidros sertificēta nodokļu konsultante Jadviga Neilande.

 • Ilze Birzniece

  Valdes locekļu domājamais ienākums

  Kas ir valdes locekļa domājamais ienākums? Kādi nodokļi un kādos gadījumos tam jāpiemēro, un vai tas jāatspoguļo Valsts ieņēmumu dienestam iesniedzamajos pārskatos? Kādu līgumu izdevīgāk slēgt ar valdes locekli, lai izvairītos no papildu nodokļu maksājumiem? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem iSeminārā "Valdes locekļu domājamais ienākums" sniegs sertificēta nodokļu konsultante Ilze Birzniece.

2
Piesakies jaunumu e-pastam!
Paroles atjaunošana
e-pasts nav pareizs!
Neesi reģistrējies?