Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 11.01.2017., izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā "Par grāmatvedību", saskaņā ar kuriem paredzēts līdz 10 gadiem saīsināt termiņu, kādā privāto un publisko juridisko personu arhīvos tiek glabāti attaisnojuma dokumenti par personai aprēķināto mēnešalgu (darba samaksu).

Izmaiņas likumā "Par grāmatvedību" ierosinātas, ņemot vērā, ka kopš 1999.gada visa pensiju un pabalstu piešķiršanai nepieciešamā informācija par personu sociālajiem maksājumiem ir pieejama gan Valsts ieņēmumu dienestam un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, gan arī darba devējam. Tādējādi vairs nav vajadzīga šādas dublējošas informācijas pieņemšana glabāšanai arhīvā.

Šobrīd personāla dokumenti arhīvā jāglabā 75 gadus, un šāda kārtība saglabāsies dokumentiem, kas sagatavoti līdz 1998.gadam.

Plānots, ka ar likuma izmaiņām tiks mazināts administratīvais slogs privātajām un publiskajām personām. Grozījumu autori prognozē, ka 4000 institūciju un 245 000 komersantu un privāto tiesību juridisko personu administratīvās izmaksas par dokumentu arhivēšanu un glabāšanu kopumā varētu samazināties par apmēram 100 000 EUR gadā.

Grozījumi likumā "Par grāmatvedību" 3 lasījumos jāskata Saeimai.