Otrdien, 7.novembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja grozījumus MK noteikumos Nr.677 "Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem", kas veikti saistībā ar izmaiņām likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli".

Noteikumos nav paredzētas izmaiņas paziņojuma par fiziskajām personām izmaksātajām summām veidlapā, bet ir precizēti paziņojumā norādāmie ienākumu veidi un to kodi. No nākamā gada 1.janvāra dividendes, dividendēm pielīdzināms ienākums un nosacītās dividendes ir ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) apliekams ienākums, savukārt tās nav apliekamas ar IIN, ja nodoklis jau ir samaksāts uzņēmuma līmenī – samaksājot uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN).

Tāpat ar IIN no nākamā gada nav apliekams ienākums no likvidācijas kvotas, ja Latvijas Republikā ir samaksāts UIN saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumu vai ārvalstī ir samaksāts UIN vai tam pielīdzināms nodoklis, vai ārvalstī no likvidācijas kvotas ir ieturēts IIN vai tam pielīdzināms nodoklis. Tādējādi noteikumos veikti precizējumi attiecībā uz dividendēm.

Izmaiņas no nākamā gada 1.janvāra būs arī saistībā ar izložu un azartspēļu laimestiem. Laimesta daļa, kas pārsniedz 3000 EUR (izņemot preču un pakalpojumu loteriju laimestus), ir ar nodokli apliekams ienākums, no kura ienākuma izmaksātājam ir pienākums ieturēt IIN ienākuma izmaksas vietā, iemaksāt to budžetā un nosūtīt paziņojumu par fiziskajām personām izmaksātajām summām Valsts ieņēmumu dienestam.