13.aprīlī spēkā stājušies grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas Saeimā galīgajā lasījumā pieņemti 3.aprīlī, informē Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvalde. Izmaiņas ietekmēs transportlīdzekļu noņemšanu no uzskaites un nodokļa piemērošanu vienreizlietojamajiem traukiem.

Dabas resursu nodokļa likumā papildināta 3.panta 1.daļa, nosakot, ka nodokļa maksātājs ir arī persona, kura noņem no uzskaites transportlīdzekli valsts akciju sabiedrības “Ceļu satiksmes drošības direkcija” transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, par kuru nav iespējams saņemt nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu.

Nodokļa likme par vienu transportlīdzekli, kurš tiek noņemts no uzskaites norakstīšanai bez nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta, ir 165 eiro.

Tādējādi tiks nodrošināts princips “piesārņotājs maksā”, norakstot transportlīdzekli gadījumos, kad to nav iespējams nodot pārstrādei un saņemt nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu (piemēram, transportlīdzeklis ir iznīcināts vai pašrocīgi izjaukts).

Tāpat arī no 2019.gada 1.jūlija netiks piemērots atbrīvojums no dabas resursu nodokļa samaksas par vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem, kas izgatavoti no plastmasas (polimēriem) un to kompozītmateriāliem (laminātiem).

Tātad turpmāk dabas resursu nodoklis vienmēr būs jāmaksā komersantiem, kas Latvijas Republikas teritorijā sabiedriskajā ēdināšanā un mazumtirdzniecībā realizē vienreiz lietojamos galda traukus un piederumus, kas izgatavoti no plastmasas un to kompozītmateriāliem.