Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja ierosinājumu Mikrouzņēmumu nodokļa likuma (MUN likums) grozījumos iekļaut jomas, kurās liegts strādāt attiecīgajā nodokļu režīmā, informē Financenet.

Par to, kurām jomām un ar kādu pamatojumu liegt strādāt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīmā, vēl plānots lemt, taču tās varētu būt augsti kvalificētas jomas, piemēram, jurisprudence, grāmatvedība un biznesa konsultācijas.

Tāpat deputāti atbalstīja priekšlikumu, ka mikrouzņēmumu darbinieki, kuri ir beiguši darba gaitas kādā citā uzņēmumā (SIA, AS), turpmākos 12 mēnešus nevar noslēgt līgumu, lai sniegtu pakalpojumus bijušajam darba devējam.

Grozījumus MUN likumā virzīšanai otrajā lasījumā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti turpinās skatīt nākamajā sēdē.

Atgādinām, ka Saeima 5.februārī pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumos MUN likumā.

Rosinātie grozījumi paredz saglabāt līdzšinējo MUN likmi 9% apmērā uzņēmuma saimnieciskās darbības pirmajos 3 gados tiem mikrouzņēmumiem, kuriem gada apgrozījums ir no 7000,01 līdz 100 tūkstošiem EUR. No uzņēmuma darbības 4.gada likmi plānots noteikt 12% apmērā no apgrozījuma.

Ekonomikas ministrija (EM) norāda, ka grozījumi likumā izstrādāti, lai saglabātu uzņēmējdarbības uzsācējiem un mikrouzņēmumiem draudzīgu nodokļu politiku, vienlaikus mazinot ēnu ekonomikas īpatsvara palielināšanās risku un atceltu Saeimas 06.11.2013. pieņemtos grozījumus MUN likumā, kas paredz pakāpeniski palielināt MUN likmi līdz 15%.

Uzņēmumi asi kritizējuši Saeimas lēmumu no šā gada palielināt MUN līdz 11%, tādēļ EM rosinājusi izmaiņas, kas paredz MUN likmi piemērot privātpersonām 9% apmērā 3 gadus.

MUN 9% apmērā no apgrozījuma tika ieviests 2010.gada septembrī.

Pagājušā gada novembrī par spīti iebildumiem no uzņēmēju organizācijām Saeima veica grozījumus MUN likumā, paredzot attiecīgā nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015.gadā, līdz 13% - 2016.gadā un līdz 15% - 2017.gadā.