10.03.2016. Saeima trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Krimināllikuma grozījumus, paredzot papildināt likumu ar jaunu pantu, kas nosaka kriminālatbildību darba devējam, kurš izmaksā darba samaksu, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē, informē Saeimas Preses dienests.

Par šādu pārkāpumu kriminālatbildība paredzēta, ja "aplokšņu algas" izmaksu darba devējs uzņēmumā veicis ievērojamā apmērā – tādā, kas pārsniedz 10 minimālās mēnešalgas. Jau iepriekš tikušas veiktas saistītas izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, par "aplokšņu algu" izmaksāšanu līdz 10 minimālo mēnešalgu apmēram paredzot administratīvu atbildību.

Par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz 2 gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana. Kā alternatīvu sodu likums paredzēs piespiedu darbu vai naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz 3 gadiem. 

Arī patlaban Krimināllikums par "aplokšņu algu" izmaksāšanu ļauj sodīt darba devēju pēc likuma panta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.