Ceturtdien, 11.jūnijā, Saeima galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām" (likums par NN), paredzot iespēju tiem zivrūpniecības uzņēmumiem, kuri cietuši no aizlieguma Krievijā ievest zivju konservus, pieteikties nodokļu maksājumu termiņa pagarinājumam, informē Saeimas Preses dienests.

Saeimā pieņemtie grozījumi paredz, ka arī tie uzņēmumi, kas ražo zivju konservus Krievijas tirgum, nokavētos nodokļu maksājumus varēs sadalīt termiņos vai arī atlikt uz laiku līdz 5 gadiem.  

Tāpat Saeima par 1 gadu pagarināja termiņu, kādā uzņēmumi var pieteikties valsts atbalstam. Tādējādi arī nākamgad uzņēmumi, kuri nonākuši finansiālās grūtībās saistībā ar Krievijas noteiktajiem ierobežojumiem, nokavētos nodokļu maksājumus varēs sadalīt termiņos vai arī atlikt uz laiku līdz 5 gadiem. 

Aizliegumu Krievijā ievest Latvijā ražotus zivju konservus Krievija noteikusi papildus jau pagājušajā gadā pieņemtajam lēmumam par pilnīgu embargo lauksaimniecības produktiem, izejvielām un pārtikas precēm, tajā skaitā zivju produkcijai – svaigām, atvēsinātām, saldētām, sālītām un kūpinātām zivīm. 

Grozījumi likumā par NN stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.