Latvijas uzņēmums "HYGEN" ar "ALTUM" garantiju un bankas "Citadele" kredītlīniju šogad sāks ražot inovatīvu iekārtu dabasgāzes automašīnu uzpildei mājas apstākļos.

“HYGEN”, kas darbojas alternatīvās enerģētikas jomā, izstrādājis inovatīvu ierīci, ar kuras palīdzību pieslēgties mājas gāzes vadam un 3 minūšu laikā uzpildīt automašīnu ar ievērojami lētāku degvielu – dabasgāzi. “HYGEN” izstrādātā iekārta tiks ražota Latvijā, taču saistībā ar noieta tirgus specifiku to vispirms plānots pārdot Centrāleiropā, Tuvajos Austrumos un Amerikā.

Bankas "Citadele" valdes locekle Santa Purgaile stāsta, ka banka ar ““HYGEN” sadarbību uzsāka laikā, kad uzņēmumam bija nepieciešami apgrozāmie līdzekļi ražošanas uzsākšanai. Uzņēmums nepārtraukti attīstījās, ieguldot investīcijas produkta attīstībā un noieta tirgu meklēšanā. Vairāku gadu garumā projekts no 1 cilvēka idejas un start-up fāzes izauga līdz starptautiskam un ambiciozam projektam alternatīvās enerģijas un transporta nozarē. “Tas ir piemērs, kā inovatīvu ideju aizvest līdz ražošanai, prasmīgi izmantojot biznesa inkubatoru, valsts atbalsta mehānisma, riska kapitāla, banku aizdevuma un starptautisko konkursu iespējas, saka Santa Purgaile.

“Aicinām uzņēmējus izmantot "ALTUM" garantijas savas uzņēmējdarbības attīstīšanai, jo tās paver plašākas iespējas saņemt kredītlīdzekļus no bankām. Šāda veida finansējumu kopā ar "ALTUM" izsniedzam bieži. Praksē redzam, ka šis valsts atbalsta instruments uzņēmumiem dod iespēju saņemt bankas līdzfinansējumu arī reizēs, kad uzņēmumam pašam nav pietiekama vai nav atbilstoša nodrošinājuma bankas kredītlīdzekļu saņemšanai. "ALTUM" garantija kopā ar bankas finansējumu ir risinājums šādās situācijās,” stāsta S.Purgaile.

Roberts Strods, “HYGEN” vadītājs un līdzdibinātājs: “Šobrīd strādājam pie 3 pilotprojektu realizācijas, sadarbojoties ar Vācijas autobūves kompāniju “Volkswagen Group” un citām lielākajām dabasgāzes kompānijām Eiropā un Amerikā. Iekārtu ražošanu plānojam sākt gada 2.pusē. Prototipa izstrādei piesaistījām riska kapitāla un Eiropas Savienības fondu finansējumu. Lai uzsāktu ražošanu, pēc produkta izstrādes fāzes mums bija nepieciešams trūkstošais finansējums. Pateicoties bankas "Citadele" izsniegtajam kredītam 100 000 EUR apmērā ar "ALTUM" garantiju, esam nonākuši produkta attīstības pēdējā posmā – iekārta jau ir sertificēta Eiropā, pēc kā varam uzsākt ražošanu.”

“HYGEN” tiešie klienti būs gāzes kompānijas, kurām viena šāda iekārta izmaksās apmēram 3500 EUR. Mājsaimniecības pēc iekārtas uzstādīšanas maksās par izmantoto dabasgāzi saskaņā ar gāzes kompānijas tarifiem. Izmantojot gāzes uzpildes iekārtas mājas apstākļos, tiek prognozēts, ka degviela autobraucējiem izmaksās par vidēji 45% lētāk nekā uzpildes stacijā.

Kā saņemt kredītlīniju?

  • Kredītlīniju uzņēmuma attīstībai un apgrozāmiem līdzekļiem bankā "Citadele" var saņemt, sākot no vairākiem tūkstošiem eiro līdz vairākiem miljoniem eiro.
  • To var izmantot apgrozāmiem līdzekļiem.
  • Kā kredīta nodrošinājums var būt nekustamais īpašums, komercķīla aktīviem, privātpersonu vai cita uzņēmuma galvojums, "ALTUM" izsniegta garantija.
  • Bankā "Citadele" var saņemt konsultācijas par iespējam saņemt "ALTUM" garantiju un par nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai garantiju saņemtu.

Pieteikties konsultācijai!

Uzziņai! E-pasts: info@citadele.lv; tālruņa numurs: 67010000.