Svarīgi! Reģistrējies vienreiz un lasi visus iŽurnālus – iFinanses, iTiesības un iBizness!
Ja esi jau reģistrējies kādā no tiem, autorizējies ar savu e-pastu un paroli.
Ja neizdodas, sazinies ar mums 67280693 vai info@iZurnali.lv.
MK noteikumu Nr.877 “Grāmatvedības kārtošanas noteikumi” 76.punktā ir teikts, ka uzņēmuma vadītājs izveido inventarizācijas komisijas, kuru uzdevums ir veikt inventarizējamo objektu – uzņēmuma īpašumā vai lietojumā esošās mantas – faktiskā stāvokļa pārbaudi pa uzņēmuma struktūrvienībām vai pa mantas veidiem, kā arī veikt uzņēmuma saistību pārbaudi. Uzņēmuma vadītājs var izveidot vienu inventarizācijas komisiju visas uzņēmuma mantas un saistību inventarizēšanai. Uzņēmuma vadītājs, kurš ir tiesīgs grāmatvedību kārtot pats, arī inventarizāciju var veikt pats.
Akts par savstarpējo norēķinu salīdzināšanu
Saskaņā ar Grāmatvedības likuma 15.panta 1.daļu, inventarizācija ir uzņēmuma saistību pārbaude konkrētā datumā un grāmatvedības datu saskaņošana ar inventarizācijas rezultātiem. Turpmāk šādu inventarizāciju veic katra pārskata gada beigās, kā arī izbeidzot uzņēmuma darbību vai reorganizējot to vai tad, ja ir ierosināta lieta par uzņēmuma pasludināšanu par maksātnespējīgu.
//php $count++; ?>
//php endif; ?>
Pamatlīdzekļu inventarizācijas saraksts
MK noteikumu Nr.877 87.punkts nosaka, ka inventarizācijas laikā inventarizācijas rezultātus elektroniski ievada vai manuāli (ar roku) ieraksta inventarizācijas sarakstā. 88. punktā ir noteiktas inventarizācijas sarakstu sagatavošanas prasības.
//php $count++; ?>
//php endif; ?>
Nemateriālo ieguldījumu inventarizācijas saraksts
MK noteikumu Nr.877 87.punkts nosaka, ka inventarizācijas laikā inventarizācijas rezultātus elektroniski ievada vai manuāli (ar roku) ieraksta inventarizācijas sarakstā.
//php $count++; ?>
//php endif; ?>
Rīkojums par inventarizācijas veikšanu
MK noteikumi Nr.877 76. punkts nosaka, ka uzņēmuma vadītājs izveido inventarizācijas komisijas, kuru uzdevums ir veikt inventarizējamo objektu – uzņēmuma īpašumā vai lietojumā esošās mantas – faktiskā stāvokļa pārbaudi pa uzņēmuma struktūrvienībām vai pa mantas veidiem, kā arī veikt uzņēmuma saistību pārbaudi. Uzņēmuma vadītājs var izveidot vienu inventarizācijas komisiju visas uzņēmuma mantas un saistību inventarizēšanai. Uzņēmuma vadītājs, kurš ir tiesīgs grāmatvedību kārtot pats, arī inventarizāciju var veikt pats. Un šo noteikumu 77. punkts nosaka, ka inventarizācijas komisijas personālsastāvu un inventarizācijas sākšanas un pabeigšanas termiņu uzņēmuma vadītājs nosaka ar rakstisku rīkojumu.
//php $count++; ?>
//php endif; ?>
Rīkojums par skaidrās naudas inventarizāciju
MK noteikumu Nr. 877 9. daļa nosaka inventarizācijas veikšanas kārtību, tajā skaitā arī skaidras naudas inventarizāciju, bet šo noteikumu 77. punkts nosaka, ka inventarizācijas komisijas personālsastāvu un inventarizācijas sākšanas un pabeigšanas termiņu uzņēmuma vadītājs nosaka ar rakstisku rīkojumu.
//php $count++; ?>
//php endif; ?>
Krājumu uzskaites reģistrs
Individuālais komersants, individuālais uzņēmums, zemnieku un zvejnieku saimniecība, kuras apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā nepārsniedz 300 000 EUR, un cita fiziska persona, kas veic saimniecisko darbību, krājumu uzskaiti veic saskaņā ar MK noteikumu Nr. 188 "Kārtība, kādā individuālie komersanti, individuālie uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības, citas fiziskās personas, kas veic saimniecisko darbību, kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā" IV nodaļu.