Otrdien, 26.augustā, Ministru kabineta sēdē tika izskatīti un apstiprināti grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām. Grozījumi paredz finansiālās grūtībās nonākušajiem uzņēmumiem piešķirt nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu līdz 5 gadiem, informē Finanšu ministrija.

Grozījumi ļaus nodokļu maksātājiem, kuru sankcijām pakļauto eksporta darījumu īpatsvars uz Krieviju ir lielāks par 10% no kopējā realizācijas apjoma, saņemt nodokļu maksājumu termiņa pagarinājumu līdz 5 gadiem.

Šāds pats kritērijs būs piemērojams arī citiem nodokļu maksātājiem, kuru darbība ir saistīta ar sankcijām pakļauto preču eksportu un ražošanu (lauksaimniecība, transports, loģistika un nodokļu maksātāji, kas savu produkciju realizē citās Eiropas Savienības valstīs eksportam uz Krieviju), piemēram, kā pierādījums tam būtu attiecīgu piegāžu un pakalpojumu sniegšanas līgumu laušana.

Ņemot vērā ierobežotu skaitu nodokļu maksātāju, kuri varēs kvalificēties īpašai nodokļu maksājumu termiņa pagarinājumu piešķiršanas kārtībai, tiek precizēts vispārējais regulējums, kas paredz ierobežojumu termiņa pagarinājuma piešķiršanu līdz vienam gadam (ierobežojums ir 4 reizes vienā nodokļu veidā), nosakot ierobežojumu 6 reizes vienā nodokļu veidā.

Regulējums ir vērsts uz labprātīgās nodokļu nomaksas veicināšanu, ierobežojot iespēju nepildīt nodokļu saistības, kas savukārt ilgtermiņā var uzlabot nodokļu maksātāju maksātspēju un novērsīs iespējamo zaudējumu rašanos nodokļu maksātājam.

Par grozījumiem likumprojektā vēl jālemj Saeimai.