Otrdien, 23.septembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīja un atbalstīja MK noteikumu grozījumus par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) normu piemērošanas kārtību, tādējādi nodrošinot ne tikai vienkāršāku informācijas apriti, bet arī atvieglojot gada ienākumu un valsts amatpersonas deklarāciju aizpildīšanu, informē Finanšu ministrija (FM).

Noteikumi paredz, ka turpmāk FM līdz pēctaksācijas gada 10.februārim iesniegs Valsts ieņēmumu dienestā (VID) informāciju par valsts tiešās pārvaldes iestāžu amatpersonām (darbiniekiem) taksācijas gada laikā izmaksātajiem pabalstiem par dienestu ārvalstīs, kuri netiek aplikti ar IIN.  Šāda informācija FM jau tiek saņemta, un tādējādi nebūs nepieciešams iesniegt vienus un tos pašus datus viena resora divām iestādēm divos dažādos veidos.

Pretējā gadījumā valsts tiešās pārvaldes iestādēm būtu nepieciešams minēto informāciju gatavot divreiz, pamatojoties uz diviem atšķirīgiem normatīvajiem aktiem.

Savukārt atbilstoši noteikumos ietvertajam risinājumam tiks nodrošināta vienkāršāka informācijas aprite, kā arī nodokļa maksātājs – fiziskā persona – zinās, ka šī informācija par viņa ar nodokli neapliekamajiem ienākumiem jau ir iesniegta VID un viņam nerodas nepieciešamība šo informāciju atkārtoti prasīt no darba devēja (tiešās valsts pārvaldes iestādes), lai pareizi aizpildītu gada ienākumu deklarāciju un valsts amatpersonas deklarāciju.