Šonedēļ pie lasītājiem dodas žurnāla IFINANSES.LV novembra izdevums Nr.11 (12)! Šajā numurā lasiet:

Kārtējais mēģinājums atšifrēt patiesā labuma guvēju 

Jau ilgstoši dažādās valstīs tiek mēģināts ierobežot dažādu uzņēmumu īpašnieku iespēju noslēpties “ofšoros”, tādējādi neizpaužot savu ienākumu apmērus un arī pienācīgi nemaksājot nodokļus. Eiropas Savienības (ES) līmenī ir izstrādāta 4.direktīva naudas atmazgāšanas apkarošanai, ar kuru tiek strādāts, lai ES vispār iekļautos starptautiskajās normās. Autors - Andrejs Vaivars.

Atskaites par bijušo darbinieku 

Darba līgums paredz konfidencialitātes principu ievērošanu, izbeidzot darba attiecības, par to bijušajam darbiniekam katru mēnesi tiek maksāta atlīdzība. Lasītāju diskusija par nodokļu piemērojamu šai atlīdzībai un iesniedzamajām atskaitēm.

Vai nākotnē grāmatveža profesija izzudīs? 

Pastāv viedoklis, ka grāmatveža profesija jau paredzamā nākotnē varētu izzust. Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas prezidents Andrejs Ponomarjovs gan tam nepiekrīt. Tomēr ir skaidrs, ka grāmatvežiem ir jāmainās, jāapgūst jaunākās tehnoloģijas un jāmeklē arvien jauni veidi, kā kopā ar vadītājiem attīstīt uzņēmumus. 

Izmaiņas IIN piemērošanā

23.09.2014. tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta 21.09.2010. noteikumos Nr.899 Likuma Par iedzīvotāju ienākuma nodokli normu piemērošanas kārtība. Ko tas mums kā likuma normu piemērotājiem maina un kāpēc tika veiktas izmaiņas? Skaidro SIA NUMERI valdes locekle Lilita Bērziņa. 

Nodokļu piemērošana personāla starptautiskai nomai

Bieži vien rodas grūtības nošķirt personāla nomu no konsultatīvo pakalpojumu sniegšanas, ārvalsts sabiedrības personālu īslaicīgi nosūtot uz Latviju. Vairāk par personāla nomu un tai piemērojamiem nodokļiem - Mārtiņš Rudzītis, zvērinātu advokātu biroja SORAINEN jurists.

Vai kļūt par MUN maksātāju?

Neskatoties uz to, ka vēl šogad var būt izmaiņas Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, līdz 15.decembrim ir jāpieņem lēmums, vai pārreģistrēties par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju, bet esošiem maksātājiem – vai saglabāt to. Atbildes rast palīdz Dana Muceniece, Mag.oec. Latvijas nodokļu maksātāju tiesību asociācijas valdes priekšsēdētāja, SIA INNOVATOR nodokļu konsultante. 

Priekšdarbi veiksmīgam finanšu gada noslēgumam 

2014.gads tuvojas beigām, un grāmatveži sāk gatavoties gada pārskatiem. Lai gada pārskats nesagādātu lieku satraukumu un pārsteigumu (arī vadītājiem), zvērināta revidente Silvija Gulbe, SIA Grant Thornton Rimess partnere, piedāvā rakstu ciklu, kas grāmatvežiem atvieglos darbu un būs palīgs visā finanšu gada noslēguma procesā.

Autora līgums darba līguma vietā

Atsevišķās nozarēs, lai saņemtu atalgojumu par paveikto darbu, izplatīta prakse ir autora līgumu slēgšana. Kas ir autora līgums un kādos gadījumos tas slēdzams, skaidro Rihards Niedra, zvērinātu advokātu biroja VARUL vecākais jurists. 

Kā izveidot efektīvu komandu?

Kas īsti ir komanda? Atbilstoši uzņēmuma darbības jomai un specifikai komandas var būt ļoti atšķirīgas. To veiksmīga funkcionēšana atkarīga no daudziem faktoriem, to skaitā komandas vadītāja un dalībnieku kompetencēm. Autore - Jūlija Lobanovska, SIA CVO Recruitment Latvia vadošā konsultante.

Finanšu plāna izstrāde

Justīna Hudenko turpina IFINANSES.LV oktobra numurā sākto tēmu par finanšu plāna sagatavošanu, papildinot iepriekš izstrādāto operatīvās darbības budžetu ar 2 nozīmīgām plānošanas pozīcijām – investīcijām un uzkrājumiem.

Transfertcenu sistēmas izveidošana saistīto uzņēmumu grupā 

Par transfertcenu sistēmu ir jādomā un darījumus atbilstoši jāstrukturē jau darījumu plānošanas posmā. Lai nodrošinātu atbilstošas transfertcenu sistēmas izveidi, kas tiešām atspoguļo uzņēmuma reālo situāciju, pieciešams ieguldīt pietiekami daudz laika. Plašāk par šo tēmu - Artūrs Breicis, SIA AAT partneris, sertificēts nodokļu konsultants.

eParaksts – instruments modernam uzņēmumam

Aizvien straujāk pieaug elektronisku dokumentu aprites popularitāte ne tikai valsts un pašvaldību uzņēmumos, bet arī privātajā sektorā. Plašāk par drošu elektronisko parakstu - Jānis Bokta, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes priekšsēdētājs.

Grozījumi Maksātnespējas likumā – ko tie maina? 

Šī gada 25. septembrī Saeima pieņēma ilgi tapušos un plašas diskusijas izraisījušos grozījumus Maksātnespējas likumā. Šoreiz Mārtiņš Aljēns, zvērinātu advokātu biroja Raidla Lejiņš & Norcous zvērināts advokāts, raksta par grozījumiem Maksātnespējas likumā, kas skar administratora darbību, tiesiskās aizsardzības procesu un juridiskās personas maksātnespējas procesu. 

Pareiza kodu lietošana PVN deklarācijas pielikumā

Joprojām neskaidrības rada kodu lietošana pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas pielikumos, jo īpaši, ja deklarācijā jāatspoguļo kredītrēķini. Turklāt kredītrēķini var būt izrakstīti gan par pārskata periodā, gan arī par iepriekšējos taksācijas periodos veiktajiem darījumiem. Autors - Edgars Bisenieks, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Netiešo nodokļu metodikas daļas Pirmās nodaļas vadītājs. 

Atlīdzības par uzņēmuma līgumu aprēķins, ieturējumu veikšana un pārskati

Grāmatvedības shēmas, slēdzot uzņēmuma līgumu. Sagatavojusi Maija Grebenko.

Tāpat IFINANSES.LV novembra numurā lasi aktuālās ekspertu atbildes uz lasītāju iesūtītajiem jautājumiem, jaunumus likumdošanas aktos, VID svarīgāko informāciju un praktiskus padomus.

Žurnāls IFINANSES.LV iznāk vienu reizi mēnesī un to abonēt jau šodien var interneta žurnāla iFinanses.lv www.ifinanses.lv sadaļā Abonēšana. Turklāt tagad žurnālu var iegādāties arī Narvesen tirdzniecības vietās. Vairāk informācijas un IFINANSES.LV arhīvu skatiet sadaļā IFINANSES.LV.

Vairāk informācijas:

67280693, 28602885

info@ifinanses.lv