Lai nodrošinātu, ka nodokļu maksātāji saņem precīzu informāciju par nodokļu nomaksas stāvokli, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konsultatīvais tālrunis izveidojis jaunu tēmu. Tagad jautājumus par aktuālajiem parādiem var uzdot zvanot uz 6712000 un izvēloties sarunas tēmu: “Maksājumi un parādi”. Ja nodokļu maksātāji izvēlās šo tēmu, viņi tiek savienoti ar darbinieku, kurš paskaidro maksājumu stāvokli vai neatbilstību iemeslus.

Vienlaikus piedāvājam risinājumu tiem klientiem, kuriem steidzami nepieciešama izziņa par nodokļu parādiem. Nodokļa maksātāja EDS profilā pie izvēlnes “Izziņas par nodokļu parādiem” ir pievienots paziņojums, kurš informē, kā rīkoties:

Ja dati VID izziņā par nodokļu parādu atšķiras no faktiskās situācijas, lūdzam vērsties VID ar individuālu pieprasījumu, rakstot EDS “Sarakste ar VID” un izvēloties kategoriju: “Izziņa par nodokļu parādiem”, lai saņemtu korektu izziņu. Diemžēl, ir konstatēts, ka atsevišķos gadījumos informācija par nodokļu parādiem nav korekta, kas skaidrojams ar datu apstrādi vecajās VID informācijas sistēmās. Lai neradītu reputācijas riskus un nepamatotus traucēkļus konkrēta komersanta uzņēmējdarbībai, aicinām pieprasīt informāciju par parādiem individuāli!.

Izziņu izsniedz dienas laikā.