Ceturtdien, 09.07.2015., Valsts sekretāru sanāksmē izskatīts Veselības ministrijas (VM) sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts, kurā tiek noteikta kārtība, kādā skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji paziņo par saimnieciskās darbības uzsākšanu, informē VM.

Noteikumu projekts izstrādāts, lai pilnveidotu higiēnas prasību ievērošanas uzraudzības funkciju.

Šobrīd skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem nav pienākuma paziņot par savas darbības uzsākšanu, un Veselības inspekcijai, kura uzrauga higiēnas prasību ievērošanu, nav pieejama pilnvērtīga informācija par skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējiem. Ņemot vērā, ka šie pakalpojumi ir saistīti ar paaugstinātu infekcijas slimību izplatīšanas risku un, nenodrošinot higiēnas prasības, var būt viens no iemesliem C un B hepatītu, tuberkulozes un citu infekcijas slimību izplatīšanai, to uzraudzība no sabiedrības veselības viedokļa ir nozīmīga.

Izstrādātais noteikumu projekts paredz kārtību, kādā pakalpojumu sniedzējs sev ērtākajā veidā informē Veselības inspekciju par saimnieciskās darbības uzsākšanu. Līdz ar paziņošanu par pakalpojuma uzsākšanu būs nodrošināta informācija par skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem, un tā būs pieejama arī sabiedrībai, dodot iespēju izvēlēties veselībai drošus pakalpojumus.

Pakalpojumu sniedzēji, kuri skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniegšanu ir uzsākuši līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, šo paziņojumu Veselības inspekcijā iesniedz līdz 31.12.2016.

Paredzēts, ka Veselības inspekcija, konstatējot higiēnas prasību pārkāpumus, uz pakalpojuma sniedzēja darbības apturēšanas laiku līdz pārkāpumu novēršanai par to pakalpojumu sniedzēju sarakstā ievietos attiecīgu informāciju. Tādējādi gan iespējamie pakalpojuma ņēmēji, gan citas institūcijas būs informētas, ka pakalpojumu sniegšana nav atļauta.

Plānots, ka jaunā kārtība attieksies uz

  • skaistumkopšanas, solārija pakalpojumu sniedzējiem;
  • ​manikīra, pedikīra pakalpojumu sniedzējiem;
  • friziera pakalpojumu sniedzējiem; 
  • publisko pirts un peldbaseinu pakalpojumu sniedzējiem; 
  • tetovēšanas, skarifikācijas, pīrsinga, permanentā grima un mikropigmentācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Lai noteikumu projekts stātos spēkā, tas jāapstiprina Ministru kabinetā. Paredzēts, ka jaunā kārtība būs spēkā no 01.01.2016.