No šā gada 17.februāra stājas spēkā Komerclikuma grozījumi, kas nosaka, ka turpmāk, reģistrējot uzņēmumu vai citu subjektu, reģistrācijas apliecības vairs netiks izsniegtas.

Reģistrācijas apliecība apliecina tikai to, ka tiesību subjekts kādreiz ir ticis reģistrēts, taču tā neapliecina to, ka šāds tiesību subjekts vēl joprojām pastāv un tā darbība nav izbeigta. Obligāts pienākums to saņemt vai uzrādīt valsts un pašvaldību institūcijās noteiktos gadījumos uzņēmējiem vai citiem reģistrētajiem subjektiem ir tikai kā papildu administratīvais slogs, kam nav juridiskas nozīmes.

Tāpēc Uzņēmumu reģistra (UR) klienti tiek aicināti turpmāk reģistrācijas apliecības nepieprasīt, jo tās vairs nebūs obligātas un tiks izsniegtas par maksu pēc paša klienta pieprasījuma. Savukārt valsts un pašvaldību iestādes darbiniekus aicina to ņemt vērā un turpmāk uzņēmuma vai cita subjekta reģistrācijas faktu pārbaudīt UR mājas lapas meklētājā, kur jebkuram interesentam aktuālo informāciju par konkrēto subjektu ir iespēja bez maksas operatīvi uzzināt.

Avots: Uzņēmumu reģistrs