Saeima 1.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz rīkot čeku loteriju. Mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti, šo loteriju iedzīvotājiem plānots piedāvāt kā vienu no pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai, informē Saeimas Preses dienests. 

Iedzīvotāji loterijā varēs piedalīties neierobežotu reižu skaitu, īpašā vietnē – cekuloterija.lv – reģistrējot pirkumu čekus, kuru vērtība ir vismaz pieci eiro. Loterijā ar čeku par tabakas, alkohola un enerģijas dzērienu iegādi nevarēs piedalīties nepilngadīgas personas. 

Loterijai paredzēta mēneša un gada izloze. Mēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 tūkstošu eiro apmērā, trīs balvas piecu tūkstošu eiro un 50 naudas balvas 100 eiro apmērā. 

Gada izlozē būs iespēja laimēt vienu balvu 20 tūkstošu eiro apmērā, četras balvas 10 tūkstošu un piecas balvas divu tūkstošu eiro apmērā. Tajā piedalīsies ikmēneša loterijās īpaši izlozētie 10 nelaimējušie čeki. 

Līdzās naudas balvām iedzīvotājiem loterijā būs iespēja saņemt arī papildu balvas, kuras varētu sarūpēt atsevišķu nozaru uzņēmumi, kas ir Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki. 

Čekus loterijai varēs reģistrēt, sākot ar nākamā gada 1.jūliju, kad regulējums stāsies spēkā. Ņemot vērā, ka pirmais darbības gads būs vien puse no kalendārā gada, tad pirmajā gada izlozē, kas norisināsies 2020.gada janvārī, varēs laimēt vienu naudas balvu 10 tūkstošu eiro apmērā, četras balvas piecu tūkstošu un piecas naudas balvas viena tūkstoša eiro apmērā. 

Čeku loterijas likums noteic loterijas sarīkošanas, kā arī uzvarētāju noteikšanas un laimestu saņemšanas kārtību.

Loteriju organizēs Valsts ieņēmumu dienests (VID), savukārt rezultātu publiskošanu plānots uzticēt valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Loto”. 

Noteikts, ka loterijā nedrīkstēs piedalīties VID un loterijas pakalpojuma sniedzēja darbinieki. 

Likums pieņemts, lai, ieviešot loteriju, veicinātu godīgu konkurenci un nodokļu nomaksu, mazinātu krāpšanos nodokļu iekasēšanā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.