Ministru kabinets 24. martā pieņēma Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, kas paredz no 2022. gada mainīt ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs. Pabalsta apmērs turpmāk būs atkarīgs no audzināmo bērnu skaita, un tas neparedzēs izmaksāt piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta, informē LM.

Grozījumi paredz, ka no 2022. gada 1. janvāra par apgādībā esošu vienu bērnu no gada līdz 20 gadu vecumam ģimenes valsts pabalsts būs 25 eiro, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam 100 eiro mēnesī (50 eiro par katru bērnu), par trijiem bērniem līdz 20 gadu vecumam 225 eiro mēnesī (75 eiro par katru bērnu). Par četriem un vairāk bērniem līdz 20 gadu vecumam ģimenes valsts pabalsts būs 100 eiro mēnesī par katru bērnu.

Piemēram, ja vecāki audzina trīs bērnus, tad viņi saņems ģimenes valsts pabalstu 225 eiro apmērā. Pie pašlaik spēkā esošās ģimenes valsts pabalsta sistēmas viņi saņem 134,28 eiro. Tas nozīmē, ka jaunajā ģimenes valsts pabalsta sistēmā, ģimenei, kurā aug trīs bērni, ienākumi palielināsies par 90,72 eiro, kas ir būtisks palielinājums un atbalsts ģimenēm ar bērniem.

Ģimenes valsts pabalsts, kas ieviests jau 1992. gadā, šobrīd ir vienīgais universālais pabalsts, kuru regulāri saņem visas ģimenes ar bērniem Latvijā – atbilstoši noteiktajam bērnu vecumam, piesakoties pabalsta saņemšanai.

Grozījumi vēl jāizskata un par to jābalso Saeimā