Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina vienkāršot elektronisko pakalpojumu saņemšanas procesu nodrošinot, ka turpmāk arī atļaujas naftas produktu atlikumu pārvietošanai vai realizācijai, atļaujas vienreizējai darbībai ar akcīzes precēm un izziņas naftas produktu iegādei izmantošanai koksa ķīmiskajai apstrādei varēs saņemt, aizpildot elektronisko veidlapu.

Atļaujas naftas produktu atlikumu pārvietošanai vai realizācijai, atļaujas vienreizējai darbībai ar akcīzes precēm un izziņas naftas produktu iegādei izmantošanai koksa ķīmiskajai apstrādei var saņemt VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Līdz šim iesniegums atļauju/izziņu saņemšanai vai pārreģistrācijai bija jāaizpilda manuāli, un kā pielikums kopā ar citiem dokumentiem jāiesniedz VID EDS. Tagad atļaujas/izziņas var iegūt vai pārreģistrēt, aizpildot elektronisko veidlapu. Elektroniskā veidlapa ievērojami vienkāršo e-pakalpojuma saņemšanu.

Aicinām uzņēmējus, kuru izvēlētajam darbības veidam nepieciešama izziņa vai atļauja izmantot jaunos, strukturētos dokumentus:

  • "Atļauja vienreizējai darbībai ar akcīzes precēm" (V);
  • "Atļauja naftas produktu atlikumu pārvietošanai vai realizācijai" (VN);
  • "Izziņa naftas produktu iegādei izmantošanai koksa ķīmiskai apstrādei" (BA).