Jautājums par sociālo iemaksu veikšanu no minimālās algas par personām, kuras strādā nepilnu darba laiku, ir atvērts, pēc 15.novembra Sociālo un darba lietu komisijas sēdes, kurā deputāti vērtēja no 1.janvāra plānotās izmaiņas valsts sociālās apdrošināšanas kārtībā, informē Saeimas Preses dienests.

Deputāti nolēma veidot komisijas darba grupu, lai ar visām iesaistītajām pusēm meklētu kompromisus par tiesisko regulējumu nepilnu darba laiku strādājošajiem. Darba grupas mērķis ir vienoties par iespējamajām atkāpēm no pašreizējās likuma redakcijas un sagatavot attiecīgus grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", nodrošinot to virzību Saeimā un pieņemšanu vēl šī gada decembrī, norāda komisijas vadītāja Aija Barča. 

"No vienas puses – nav šaubu, ka ir ļoti svarīgi jau laikus domāt par sociālo nodrošinājumu tiem cilvēkiem, kas strādā nepilnu darba laiku, jo veiktās (vai drīzāk neveiktās) sociālās iemaksas skaudri atspoguļosies pabalstu un pensiju apmērā – tās būs niecīgas. No otras puses, šodien no mazo uzņēmumu un biedrību pārstāvjiem dzirdējām daudzas situācijas no dzīves, kurās tomēr būtu nepieciešami citi risinājumi, nekā to nosaka spēkā esošā likuma redakcija. Aicinām visus iesaistītos pie sarunu galda, lai meklētu kompromisus," pauž A.Barča.