Latvijas uzņēmums pērk pakalpojumu no trešās valsts uzņēmuma. Šim trešās valsts uzņēmumam ir Eiropas Savienības pievienotās vērtības nodokļa (PVN) numurs, kas sākas ar burtiem “EU”. Ir skaidrs, ka jāaprēķina reversais PVN, bet kur šo PVN uzrādīt PVN deklarācijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 3. Jan. 2019
Publicējam pārskatu par nodokļu likmēm, kas stājas spēkā 01.01.2019. Nodokļu likmes ir apkopotas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.
Citi
07:00, 2. Jan. 2019
Uzņēmums vēlas nopirkt vieglo transportlīdzekli (vērtībā līdz 10 tūkst. eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli), un pēc tam to pārdot. Vai uzņēmumam ir jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis par transportlīdzekļa iegādi, ja uzņēmuma saimnieciskā darbība nav saistīta ar transportlīdzekļu pārdošanu?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 2. Jan. 2019
Vai uzņēmumam (gan juridiskai, gan fiziskai personai) realizējot preces ar Etsy.com platformas starpniecību, ir jāreģistrējas kā Latvijas pievienotās vērtības nodokļa maksātajam? Vai ir kāds reģistrācijas slieksnis, vai arī jāreģistrējas neatkarīgi no ieņēmumu apjoma?
Pievienotās vērtības nodoklis
09:44, 31. Dec. 2018
Pavisam drīz būs klāt brīdis, kad lielākajai daļai Latvijas uzņēmumu būs jāiesniedz pirmā paplašinātā uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācija jeb deklarācija par pārskata perioda pēdējo mēnesi. Uzņēmumiem, kuriem pārskata gads aptver 12 mēnešu periodu no janvāra līdz decembrim, deklarācija par decembri ir jāiesniedz obligāti, tas jādara arī tiem, kuriem līdz šim neveidojās apliekamais objekts un kuri ikmēneša deklarācijas varēja arī neiesniegt.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 31. Dec. 2018
Vai drīkst atskaitīt 40% pievienotās vērtības nodokli kā priekšnodokli no reprezentācijas izdevumiem, ja reprezentācijas izdevumi un personāla ilgtspējas pasākumu izdevumi kopā pārskata gadā pārsniedz 5% no iepriekšējā pārskata gada kopējās darba ņēmējiem aprēķinātās bruto darba samaksas, par kuru samaksāti valsts sociālās apdrošināšanas maksājumi?
Pievienotās vērtības nodoklis
06:08, 31. Dec. 2018
Uzņēmums savā internetveikalā ir pārdevis preci un nosūtījis to pircējam ar “Latvijas pasta” starpniecību. Par šiem darījumiem ir noformēti un iesniegti grāmatvedībā internetveikala pārdošanas dokumenti un “Latvijas pasta” čeki, no kuriem pēc preces saņēmēja adreses ir saprotams, ka prece nonāks Austrālijā un Kanādā. Vai ar šiem dokumentiem pietiek, lai varētu piemērot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 0% likmi kā preču eksportam? Kā šo darījumu atspoguļot PVN deklarācijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
09:37, 14. Dec. 2018
Uzņēmums mums piegādā dažādas IT preces – gan tādas, kurām pievienotās vērtības nodoklis (PVN) jāpiemēro apgrieztā maksāšanas kārtībā saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 143.1pantu, gan tādas, kurām šis pants nav piemērojams, piemēram, tonerus, printerus. Rēķinā uzņēmums visām precēm norāda apgriezto maksāšanas kārtību. Vai mēs šādām precēm drīkstam piemērot PVN reversu (paši aprēķināt un paši atskaitīt priekšnodokli) vai nedrīkstam? Un kā rīkoties, saņemot šādu rēķinu? Vai mums jāuzstāj, lai rēķins tiktu izlabots? Ko darīt, ja partneris to nedara? Vai zaudējam tiesības uz PVN priekšnodokli?
Pievienotās vērtības nodoklis
09:33, 11. Dec. 2018
2018.gada 20.augustā SIA “A”, kas nav pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, noslēdz līgumu par preču izgatavošanu un piegādi SIA “B” par kopējo summu 10 tūkst. eiro apmērā. Šajā datumā SIA “A” izraksta avansa rēķinu un saņem avansu no SIA “B” 2000 eiro apmērā izejmateriālu iegādei preču izgatavošanas vajadzībām. Šī gada 24.augustā SIA “A” tiek reģistrēts PVN maksātāju reģistrā. 29.oktobrī prece tiek saražota, notiek preču piegāde un tiek izrakstīts nodokļa rēķins. Kādu saražotās preces vērtību jāapliek ar PVN – 10 tūkst. eiro vai starpību starp saražotās preces vērtību un saņemto avansu, t. i., 8000 eiro?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 7. Dec. 2018
Iegādāties licences dažādām datorprogrammām internetā – nu jau tā ir ierasta prakse. Elektroniskajā vidē var pārdot datorprogrammas licenci fiziskām personām, uzņēmumiem, pievienotās vērtības nodokļa maksātājiem un nemaksātājiem no dažādām valstīm. Kā šādos darījumos piemērot pievienotās vērtības nodokli?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 5. Dec. 2018
Sabiedrība iepriekšējos gados sadalot tīro peļņu, daļu no tās novirzīja rezervēm. Šogad dalībnieki nolēma līdz 2017.gada 31.decembrim izveidotās rezerves dzēst, novizot tās uz nesadalīto peļņu pašu kapitāla sastāvā. Pēc tam dalībnieki plāno “no jauna iegūto” nesadalīto peļņu sadalīt dividendēs. Izmaksu plānots veikt atkarībā no naudas plūsmas – var būt gan līdz 2019.gada 31.decembrim, gan pēc šā datuma. Mūsuprāt, ja dividendes tiek sadalītas līdz 2019.gada 31.decembrim, ir jāpiemēro iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme 10% apmērā. Ja dividenžu sadale notiks pēc 2019.gada 31.decembra, jāpiemēro IIN likme 20%.
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
07:00, 4. Dec. 2018
Šomēnes uzzinājām, ka debitors, kas mums ir parādā no 2017.gada marta, ir izslēgts no Uzņēmumu reģistra. Parādam uzkrājumi nav veidoti, gribam šo parādu šogad norakstīt zaudējumos. Vai mums ir jāmaksā uzņēmuma ienākuma nodoklis no parāda summas?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 3. Dec. 2018
2018.gada septembrī e-pastā kļūdaini tika saņemts 2017.gada rēķins. Grāmatvedis nepievērsa uzmanību rēķinā norādītajam gadam, un tas tika reģistrēts grāmatvedības programmā 2018.gada septembrī. Rēķinā norādītā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) summa 4,41 eiro apmērā attiecīgi tika iekļauta priekšnodoklī. Oktobrī Valsts ieņēmumu dienests atmaksāja pārmaksāto PVN summu par septembri. Vai ir iespējams par nepareizi atskaitīto priekšnodokļa summu veikt priekšnodokļa korekciju oktobra deklarācijā un kurā rindā? Vai arī vajadzētu precizēt deklarāciju par septembri?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 28. Nov. 2018
Uzņēmums ir pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs. Galvenais darbības veids ir daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku pārvaldīšana un apsaimniekošana, kā arī veicam remontdarbus (būvdarbus) apsaimniekotajās mājās. Visās uzņēmuma apsaimniekotajās mājās iedzīvotāji maksā gan apsaimniekošanas maksu, gan “krāj” naudu lieliem remontdarbiem (uzkrājuma fonds), kas netiek iekļauti apsaimniekošanas maksā. Uzņēmums iemaksas uzkrājumu fondā apliek ar PVN 21% likmi, jo remonta pakalpojumu nelielu daļu sniedz pats, bet lielāku remontu veikšanai piesaista citus uzņēmumus, savā vārdā noslēdzot līgumus ar remonta pakalpojumu sniedzējiem, kas ir reģistrēti PVN maksātāji.
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 23. Nov. 2018
Nereti darījumos ar nerezidentiem rodas neskaidrības, kā piemērot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas – vai par nerezidentu-autoru ir jāveic sociālās iemaksas pensiju apdrošināšanai? Vai pašam nerezidentam ir jāveic sociālās iemaksas kā pašnodarbinātai personai? Un kurā valstī šīs iemaksas veicamas?
Sociālais
07:00, 21. Nov. 2018