Latvijā reģistrēts nodokļu maksātājs slēdz trīsstūrveida darījumu ar alus ražošanas uzņēmumu Meksikā un iegādāto alu realizē Ķīnā. Faktiski Latvijas uzņēmums darbojas kā starpnieks ārpus Eiropas Savienības. Alus tiek piegādāts no rūpnīcas gala patērētājam, neievedot to Latvijā. Vai Latvijas uzņēmumam jāmaksā akcīzes nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis Latvijā? Kā šie darījumi jādeklarē Latvijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 30. Apr. 2020
Transporta uzņēmums nopirka vilcēju no SIA. Vilcējs netika izmantots saimnieciskajā darbībā. Tagad nolemts pārdod transportlīdzekli nerezidentam. Vai mums pārdošanas brīdī jāmaksā papildu nodokļi (pievienotās vērtības nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis)?
Pievienotās vērtības nodoklis
08:00, 28. Apr. 2020
Uzņēmumam ir debitora parāds 24 200 eiro apmērā, tajā skaitā pamatsumma 20 000 eiro un pievienotās vērtības nodoklis (PVN) – 4200 eiro. Rēķini bija izrakstīti 2017. gadā. Debitors parādu atzina, bet nesamaksāja. Notikumu secība – 2019. gada augustā debitoram bija uzsākts maksātnespējas process, 2019. gada septembrī parāds bija iekļauts Kreditoru prasību sarakstā, 2020. gada februārī maksātnespējas process pabeigts un debitors tika likvidēts, protams, mums parāds netika atmaksāts. Vai mums ir tiesības atprasīt no Valsts ieņēmumu dienesta parāda PVN summas atmaksu?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 14. Apr. 2020
Ar pircēju ir noslēgts līgums ar “Incoterms” EXW nosacījumiem. Preču piegādes darījums notiek mūsu noliktavās. 2020. gada 12. februārī uzņēmums izraksta rēķinu pircējam, ar pircēju ir vienošanās, ka prece tiks uzglabāta mūsu noliktavā līdz izvešanai uz ES 2020. gada 12. maijā. Rēķins un līgums ir ar februāra datumu, pircējs apmaksu arī veic februārī, bet kravas pavadzīme (CMR) un citi transportēšanas dokumenti ir ar februāra/marta/aprīļa/maija datumiem. Vai šo darījumu mūsu uzņēmums var deklarēt februāra PVN deklarācijā ar 0% likmi saskaņā ar izrakstīto rēķina datumu?
Pievienotās vērtības nodoklis
10:30, 7. Apr. 2020
Nekustamā īpašuma projektu attīstība nav vienas dienas jautājums – tas ir gan laikietilpīgi, gan finansiāli ietilpīgi, un ieņēmumi no to realizācijas vai nomas rodas stipri vēlāk nekā izdevumi. Tāpēc rodas jautājums – kas notiek ar samaksāto pievienotās vērtības nodokli? Vai to varēs atgūt kā priekšnodokli un vai ir kādi ierobežojumi? Atbildi meklējam uz lasītāja jautājuma pamata!
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 1. Apr. 2020
Portugāles uzņēmums (pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs) pārdod preci Polijas uzņēmumam (PVN maksātājs). Polijas uzņēmums pārdod šo preci Latvijas uzņēmumam (PVN maksātājs). Latvijas uzņēmums pārdod iepriekš minēto preci Ukrainas uzņēmumam. Preci no Portugāles uz Ukrainu pa tiešo piegādā Ukrainas transporta uzņēmums. Latvijas uzņēmums saņem rēķinu no Polijas uzņēmuma un izraksta rēķinu Ukrainas uzņēmumam. Vai darījumā starp Poliju un Latviju var atskaitīt priekšnodokli un vai pierādījumam vajag transporta dokumentu? Vai darījumā starp Latviju un Ukrainu ir pareizi izrakstīt rēķinu ar PVN 0% likmi?
Pievienotās vērtības nodoklis
09:00, 30. Mar. 2020
Vai rūpnīcu garantijām, kuras tiek tirgotas papildus precei, jāpiemēro pievienotās vērtības nodoklis (PVN)? Vai tās var pielīdzināt apdrošināšanas prēmijām? Runa ir par papildu garantijām, ko tirgo automašīnām; klients tās var iegādāties atsevišķi.
Pievienotās vērtības nodoklis
10:20, 27. Mar. 2020
Sakiet, lūdzu, kā logu ražotājs un montētājs var konstatēt un galvenais saglabāt pierādījumus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) auditam, ja pasūtītājs ir pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, bet nav būvnieks? Kā logu ražotājs un montētājs var zināt, ka pasūtītājs veic “būvniecības procesu”? Kādus pierādījumus VID uzskatīs par pietiekamiem, lai būtu pareizi piemērots reversais PVN?
Pievienotās vērtības nodoklis
09:30, 19. Mar. 2020
Pērnā gada beigās tika pieņemti vairāki grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā. Tie ir tā sauktie ātrie uzlabojumi (quick fixes) pievienotās vērtības nodokļa sistēmā, kuriem vajadzētu uzlabot un vienādot noteikumus visās dalībvalstīs attiecībā uz preču piegādēm uz citām dalībvalstīm, konsignācijas preču piegādēm un starptautiskiem ķēdes darījumiem.
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 9. Mar. 2020
Uzņēmumam ir patapinātas vieglās automašīnas. Vai, iegādājoties degvielu šīm automašīnām, pievienotās vērtības nodokļa priekšnodokli drīkst atskaitīt 100% apmērā? Vai arī 50%, kā uzņēmumam piederošajām vieglajām automašīnām?
Pievienotās vērtības nodoklis
08:45, 27. Feb. 2020
Latvijas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs iegādājas akcīzes preces no ražotāja Meksikā un piegādā patērētājam Ķīnā, neievedot Latvijas teritorijā, faktiski veicot starpnieka lomu. Vai no šī darījuma jāmaksā PVN Latvijā? Ja nav, tad kā to atspoguļot PVN deklarācijā? Kādi nodokļi jāmaksā?
Pievienotās vērtības nodoklis
10:30, 25. Feb. 2020
Uzņēmums “A” (pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs) pārdod logus un arī montē tos uzņēmumam “B” (PVN maksātājam). Vai šādam darījumam jāpiemēro īpašais PVN režīms un jānorāda tas PVN deklarācijas pielikumā PVN 1 “Pārskats par priekšnodokļa un nodokļa summām, kas norādītas nodokļa deklarācijā par taksācijas periodu” ar kodu R3 “Nodokļa apgrieztā maksāšana” kā reversais darījums?
Pievienotās vērtības nodoklis
10:00, 21. Feb. 2020
Ko darīt ar bonusa (atlaides par apgrozījumu) rēķiniem par precēm, kam 2019. gadā piemēroja apgriezto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanas režīmu? Šādu rēķinu izrakstot 2020. gadā par 2019. gada apgrozījumu, būtu jāpiemēro Pievienotās vērtības nodokļa likuma 2019. gada redakcija. Kā šādu darījumu atspoguļot PVN deklarācijā rēķina izrakstītājam un rēķina saņēmējam?
Pievienotās vērtības nodoklis
10:20, 19. Feb. 2020
Latvijas komersants, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, iegādājas pārtikas preces no Beļģijā reģistrēta uzņēmuma un pārdod veikalu tīklam Francijā. Piegāde tiek veikta no Beļģijas uzņēmuma noliktavas Francijā. Faktiski prece netiek ievesta Latvijā, un Latvijas uzņēmums ir kā starpnieks. Vai šie darījumi tiek aplikti ar PVN Latvijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 17. Feb. 2020
Ko darīt ar bonusa (atlaides par apgrozījumu) rēķiniem par precēm, kuriem 2019. gadā piemēroja apgriezto maksāšanas režīmu (būvmateriāli, elektropreces)? Šādu rēķinu izrakstot 2020. gadā par 2019. gada apgrozījumu, būtu jāpiemēro 2019. gada Pievienotās vērtības nodokļa likuma redakcija. Kā šādu darījumu atspoguļot pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā rēķina izrakstītājam un rēķina saņēmējam?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 5. Feb. 2020