Ņemot vērā, ka lielākā daļa skaistumkopšanas speciālistu ir  pašnodarbinātas personas, kuras reģistrējušās Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā nodokļu maksātāji, šīs profesijas pārstāvji nav ieinteresēti slēgt darba līgumu, bet gan uzņēmuma līgumu.

Mūsu uzņēmums nodarbojas ar viesnīcas pārvaldīšanu, kurā ir SPA centrs, kurā tiek sniegti arī skaistumkopšanas pakalpojumi. Mūsu SPA centrs strādā ar konkrētu kosmētiku un, lai garantētu saviem viesiem pakalpojuma kvalitāti,  esam ieinteresēti, lai meistari sniegtu pakalpojumus ar konkrētu – viesnīcas rīcībā esošu  kosmētiku.

Ņemot vērā, ka skaistumkopšans pakalpojums tiek sniegts viesnīcā, kurā klienti ir apmetušies, tad maksājums par konkrēto skaistumkopšanas pakalpojumu tiek veikts, izrakstoties no viesnīcas un attiecīgi norēķinoties viesnīcas kasē kopā par visiem saņemtajiem  pakalpojumiem.

Vai šajā gadījumā drīkst slēgt uzņēmuma līgumu? Ko būtu svarīgi atrunāt šajā līgumā, lai tās netiktu uzskatītas par slēptām darba attiecībām likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 8.panta 2.2 daļas izpratnē?