Drošu elektronisko parakstu turpmāk varēs izmantot daudz plašāk, un ar to varēs parakstīt daudz vairāk dokumentu nekā līdz šim. To paredz grozījumi Elektronisko dokumentu likumā, ko trešdien, 25.februārī, izskatīšanai Saeimā galīgajā lasījumā atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, informē Saeimas Preses dienests.
Otrdien, 24.februārī, Ministru kabinets pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā (CPL), kas nostiprinās elektronisko izsoļu portāla izveidošanas un darbības tiesisko pamatu, kā arī noteiks elektroniskā vidē organizētu izsoļu norisi. Elektronisko izsoļu ieviešana spriedumu izpildē un maksātnespējas procesā veicinās godīgas konkurences veidošanos izsoles dalībnieku vidū, kā arī ļaus izsoles procesu vienkāršot, padarīt to pieejamāku un ekonomiskāku. Tāpat tas palīdzēs izskaust tā saucamo izsoļu reiderismu, informē Tieslietu ministrija (TM).
Turpmāk tūrisma operatoram informācija par klientu iemaksātās naudas drošības garantiju būs jāiesniedz vienlaikus ar reģistrēšanos Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru (TATO) datubāzē, tādējādi samazinot gan no komersanta, gan reģistrētāja puses veicamos soļus, kā arī dodot iespēju izvairīties no situācijām, kad komersants neiesniedz informāciju par garantiju pēc reģistrēšanās TATO, informē Ekonomikas ministrija.
Saistībā ar Apsardzes darbības likuma jauno redakciju (spēkā no 16.04.2014.) ir noteikta jauna apsardzes darbības definīcija un darbi, kuru veikšana liecina, ka komersants vai fiziskā persona nodarbojas ar apsardzes darbību. Apsardzes darbības likuma 4.panta 1.daļas 6.punkts nosaka aizliegumu uzdot pildīt apsardzes darbinieka pienākumus cilvēkam, ar kuru nav noslēgts darba līgums un kurš nav saņēmis apsardzes sertifikātu, atgādina Labklājības ministrija (LM).
Saeima ceturtdien, 19.februārī, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus vairākos likumos, tā dēvēto nolikto atslēgu principu pārnesot uz patērētāju tiesību aizsardzības regulējumu, izslēdzot to no maksātnespējas regulējuma, informē Saeimas Preses dienests.
Tā kā publiskajā telpā periodiski aktualizējas jautājums par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un nodokļu maksātāju tiesvedību ilgo laiku, kā arī izskan pārmetumi, ka VID prakse ir tiesāties līdz galējai tiesu instancei arī lietās, kuru iztiesāšanā jau ir izveidojusies stabila tiesu judikatūra, VID ir sagatavojis skaidrojumu par VID tiesu praksi tiesvedībās ar nodokļu maksātājiem, VID iniciatīvām tiesvedību skaita mazināšanai un atgādina nodokļu maksātājiem par alternatīvu nodokļu strīdu risināšanas veidu – vienošanās līguma noslēgšanu ar VID.
Lai atvieglotu un paātrinātu muitas formalitāšu kārtošanas procesu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izstrādājis jaunu e-pakalpojumu vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv - "Muitas maksājumu veikšana tiešsaistes režīmā". Tas nodrošinās iespēju jebkurai personai tiešsaistē apmaksāt muitas iestāžu aprēķinātos muitas maksājumus, kā arī iespēju pārbaudīt maksājumu izpildes statusu, informē VID.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu par likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (likums par IIN) un likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” (likums par UIN) piemērošanas kārtību gadījumos, kad dividenžu izmaksa tiek veikta fiziskām personām no zemu nodokļu un beznodokļu valstīm vai teritorijām.
Nodokļa maksātājam, kurš maksā uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) obligātajā apmērā – 50 EUR – saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (likums par UIN) 22.panta 2.1daļu, nav jāveic nodokļa avansa maksājumi turpmākajos taksācijas periodos, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).
28.01.2015. notika Latvijas Republikas Finanšu ministrijas (FM) organizētais grāmatvedības forums "Gada pārskatu kvalitāte", kurā piedalījās FM grāmatvedības politikas veidotāji, Latvijas grāmatvežu profesionālo organizāciju pārstāvji un augstāko mācību iestāžu, kurās var apgūt grāmatveža profesiju Latvijā, pārstāvji. Foruma tēmas un svarīgākās atziņas ir apkopojusi Olga Molčanova, Mg.soc., Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas (LRGA) valdes locekle, Starptautiskā Sekretariāta vadītāja un Metodoloģijas komitejas vadītāja, LRGA Sertificētā profesionālā grāmatvede.
Personām, kas apzināti mainījušas transportlīdzekļa nobraukuma rādītājus, būs jārēķinās ar administratīvo atbildību un naudas sodu. To paredz grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ko trešdien, 11.februārī, konceptuāli atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija, informē Saeimas Preses dienests.
Darba ņēmēji, kuri tiek nodarbināti pie vairākiem darba devējiem, elektronisko algas nodokļa grāmatiņu iesniedz tajā ienākuma gūšanas vietā, kura tiek uzskatīta par galveno, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).
Saeima ceturtdien, 5.februārī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz saglabāt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi 9% apmērā pirmos 3 uzņēmuma darbības gadus, informē Saeimas Preses dienests.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka darba ņēmējam tajā taksācijas gada periodā, kurā tas ir bijis mikrouzņēmuma – mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāja – darbinieks, darba vietā nepiemēro gada neapliekamo minimumu un atvieglojumus.