Vai avansa rēķinu numerācijai jābūt secīgai, pēc kārtas? Kādi normatīvie akti to nosaka?
Dokumenti
10:45, 24. Mai. 2012
Uz iFinanses.lv lasītāju jautājumiem par attaisnojuma dokumentu – kases čeku – noformēšanu, ņemot vērā pēdējos grozījumus Ministru kabineta 21.10.2003. noteikumos Nr. 585 Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju (MK noteikumi Nr.585), kas stājās spēkā š.g. 5. aprīlī, atbild LR Finanšu ministrijas Nodokļu administrēšanas politikas departamenta Metodoloģijas un grāmatvedības nodaļas vadītāja vietniece Arta Priede.
Dokumenti
09:53, 17. Mai. 2012
Labdien! Uzņēmums internetā iegādājas biznesa literatūru no ASV bāzēta veikala www.amazon.com, kas ir lejupielādējama faila formātā. Apmaksa notiek ar kredītkarti, kas piesaistīta uzņēmuma bankas kontam. Vienīgā informācija par pirkumu ir bankas konta izraksts un no piegādātāja saņemtā elektroniskā pasta vēstule par pasūtījuma apstiprinājumu. Kā pareizi grāmatvedībā jānoformē šāds pirkums? Vai jāsagatavo iekšējais attaisnojuma dokuments? Vai lejuplādējama grāmata ir elektroniski saņemts pakalpojums, par kuru jāaprēķina pievienotās vērtības nodokli (PVN) kā pakalpojuma saņēmējam? Paldies!
Dokumenti
08:46, 17. Mai. 2012
Uzņēmums grāmatvedību kārto grāmatvedības datorprogrammā. Vai mums ir jādrukā kases grāmata? Un cik eksemplāros? Agrāk (kad kārtoja grāmatvedību manuāli) bija divi eksemplāri, viens paliek kases grāmatā, otrs - pie kases attaisnojuma dokumentiem (kases izdevumu un ieņēmumu orderiem).
Dokumenti
16:44, 28. Mar. 2012
Dokumentu izmantošanā arvien nozīmīgāku vietu līdzās tradicionālajam dokumentu nesējam – papīram, ieņem elektroniskie dokumenti. Būtiskas izmaiņas skārušas grāmatvedības dokumentus - gan dokumentu uzskaitē, gan to saglabāšanā un izmantošanā. Palielinoties elektronisko dokumentu īpatsvaram, rodas daudz jautājumu, kā saglabāt elektroniskos un papīra dokumentus. Neatkarīgi no tā, vai tā ir valsts, pašvaldību institūcija vai privāts uzņēmums, biedrība u.c., jautājumi ir vieni un tie paši.
Dokumenti
11:38, 15. Feb. 2012
Ir beidzies kārtējais taksācijas gads un grāmatvežiem sācies jauns darba cēliens. Viens no lielajiem iepriekšējā gada kopsavilkuma darbiem ir Paziņojumu par fiziskajām personām izmaksātajām summām (kopsavilkuma) iesniegšana Valsts Ieņēmumu dienestā (VID).
Dokumenti
10:31, 27. Jan. 2012
2011.gada 22.decembrī stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumos Nr.585 Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju (turpmāk – MK noteikumi). MK noteikumi ir papildināti ar prasībām saistībā ar attaisnojuma dokumentiem - kases čekiem un dokumentu kopijām, kas nosūtītas skenētā veidā vai pa faksu - un ar prasībām preču piegādes dokumentiem un to reģisrēšanai. Šajā publikācijā lasiet skaidrojumus par šo grozījumu piemērošanas jautājumiem.
Dokumenti
18:38, 23. Jan. 2012
Sabiedrībā bieži vien raisās diskusijas par attaisnojuma dokumenta un nodokļu rēķina kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm. Šajā publikācijā mēģināšu nodefinēt, kas tad ir attaisnojuma dokuments un kas ir nodokļa rēķins, un veikt abu divu dokumentu salīdzināšanu.
Dokumenti
11:13, 5. Dec. 2011
Grāmatvedības reģistros ierakstus var veikt, tos pamatojot ar attaisnojuma dokumentu. Attaisnojuma dokumentiem var būt ārēja un iekšēja izcelsme. Grāmatvedības izziņa ir dokuments, ko rada sabiedrība un ar kuru tiek īstenota sabiedrības vadība. Dokumenta juridiskais spēks ir tā īpašība, kas nodrošina iespēju to izmantot kādas darbības veikšanai, tiesību īstenošanai un likumīgo interešu aizstāvībai.
Dokumenti
12:11, 23. Nov. 2011
Turpinām š.g. 10., 22. augustā un 12. septembrī aizsāktās publikācijas par grāmatvedības organizācijas dokumentiem. Šoreiz lasiet par dokumentu apgrozījuma aprakstiem un shēmām, par iekšējās kontroles procedūru nozīmi grāmatvedības organizācijā, kā arī skatiet konkrētu piemēru ienākošo rēķinu plūsmas aprakstam.
Dokumenti
13:29, 28. Sep. 2011
Turpinām š.g. 10. un 22. augustā aizsākto tēmu par grāmatvedības organizācijas dokumentiem. Šoreiz lasiet par noteikumiem par ilgtermiņa ieguldījumu, apgrozāmo līdzekļu, saistību un pašu kapitāla instrumentu grāmatvedības uzskaiti un klasifikāciju, grāmatvedības politikas, grāmatvedības ierakstu, dokumentu un reģistru glabāšanas noteikumiem un citiem būtiskiem noteikumiem, kas būtu jāņem vērā, sagatavojot grāmatvedības organizācijas dokumentus.
Dokumenti
12:16, 12. Sep. 2011
Turpinām š.g. 10. augustā aizsākto publikāciju par grāmatvedības organizācijas dokumentiem. Šoreiz lasiet par būtiskākajiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 585 Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju (MK noteikumi Nr. 585) uzskaitītajiem grāmatvedības organizācijas dokumentācijā iekļaujamiem dokumentiem un par kļūdām, no kurām vajadzētu izvairīties.
Dokumenti
13:34, 22. Aug. 2011
2003. gada 21. oktobra Ministru kabineta noteikumu Nr. 585 Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju (MK noteikumi Nr. 585) 42. punkts nosaka uzņēmumu vadītāju pienākumu izstrādāt grāmatvedības organizācijas dokumentus, tos apstiprināt un atbildēt par to saturu. Veicot uzņēmumu gada pārskatu revīzijas, nākas konstatēt, ka grāmatvedības organizācijas dokumenti pārsvarā ir formāli un tāpēc nederīgi praktiskai lietošanai, jo izveidoti kā grāmatvedības uzskaiti reglamentējošo Latvijas Republikas normatīvo aktu teksta kopijas bez kādas saistības ar konkrēto uzņēmumu.
Dokumenti
10:12, 10. Aug. 2011
Kā viens no grāmatvedības ikdienas problēmjautājumiem ir saņemtie attaisnojuma dokumenti no avansa norēķinu personām - darbiniekiem. Tas var būt gadījumos, kad darbinieks iegādājas darba vajadzībām nepieciešamās izejvielas vai materiālus, kancelejas preces u.c., kā arī izdevumi, kas rodas komandējumu laikā. Taču ko darīt gadījumā, ja šajos dokumentos trūkst visu obligāto rekvizītu, kas ikdienas praksē ir diezgan bieži sastopama problēma?
Dokumenti
11:01, 11. Mar. 2011
Informācijas tehnoloģiju piedāvāto risinājumu laikmetā, kad arvien lielāka daļa tehnisko dokumentu sagatavošanas darba tiek īstenota, arvien mazāk izmantojot cilvēkresursus, par ierastu parādību ir kļuvuši elektroniski sagatavoti un patērētājiem vai klientiem izsūtīti rēķini, kuros ietverta piezīme: „Rēķins sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta”. Īpaši plaši šādu rēķinu sagatavošanu izmanto lielās kompānijas un pakalpojumu sniedzēji, kam mēnesī ir jāsagatavo rēķini par sniegtajiem pakalpojumiem ļoti lielam klientu skaitam. Lielākajā daļā gadījumu tam ir ekonomisks pamatojums – tūkstošiem rēķinu pašrocīga parakstīšana prasītu neadekvāti lielu darba un laika patēriņu.
Dokumenti
17:59, 26. Okt. 2009