SIA ir mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāja. Noslēdz uzņēmuma līgumu ar fizisku personu, kas nav reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēja, par semināra vadīšanu. Kā nodot Ziņas par darba ņēmējiem – skaidrs. Bet kādi iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) ziņojumi un pielikumi jāaizpilda, īsti nav skaidrs. Vai IIN jāietur, izmaksājot samaksu par pakalpojumu (līgumā norādīta summa neto, nevis bruto)? Un kāds kods jāliek Paziņojumā par fiziskai personai izmaksātajām summām?
Dokumenti
13:58, 11. Dec. 2012
Sakiet, lūdzu, ja izdevumiem par reprezentatīviem pasākumiem tiek noformēts viens apkopojošs dokuments, kas sevī ietver šādu informāciju: 1. Mūsu uzņēmuma nosaukums, tā reģistrācijas numurs; 2. Atbildīgās personas paraksts, atšifrējums un dati par ieņemamo amatu; 3. Vadības paraksts, atšifrējums un dati par ieņemamo amatu; 4. Izdevuma dokumentu numuri, datumi, piegādātāja nosaukums, iegādātās preces / pakalpojuma apraksts, iegādes mērķis, kā arī summa (izdevumu dokumentu oriģināli tiek pievienoti minētajam dokumentam); 5. Dokumenta parakstīšanas datums. Vai ir nepieciešams vēl papildus noformēt Reprezentācijas aktu, kurā pēc būtības ietverta tā pati informācija, kāda norādīta iepriekš? Vai arī mēs šo dokumentu varam formēt kā Avansa norēķinu ar visiem datiem? Augstāk minētā kārtība tiek atrunāta Grāmatvedības organizācijas dokumentos.
Dokumenti
12:20, 14. Nov. 2012
Vai par darījumu virs 100 Ls (bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)) ir noteikti jāizraksta nodokļa rēķins un čeku šajā gadījumā nedrīkst lietot par nodokļa rēķinu?
Dokumenti
17:47, 9. Okt. 2012
Rakstu Jums no pašvaldības, un mums ir ļoti liela problēma – pašvaldība iegādājusies dienesta auto, kas darbojas gan uz gāzi, gan degvielu. Un tagad nesaprotam - kā aizpildīt ceļazīmi?
Dokumenti
11:08, 20. Sep. 2012
Ja uzņēmums pērk no privātpersonas viņa personisko mantu, piemēram, mēbeles, kā tiek noformēts šis darījums? Un vai par šo darījumu ir jāsniedz ziņas Valsts ieņēmumu dienestam (VID)?
Dokumenti
10:16, 19. Sep. 2012
Pārdodot preces un sniedzot pakalpojumus, dažkārt uzņēmējiem nākas sastapties ar klientiem, kuri ļaunprātīgi izmanto iespēju norēķināties pēc preču vai pakalpojumu saņemšanas (ar pēcapmaksu). Līdz ar to uzņēmējiem var rasties nopietnas naudas plūsmas, kā arī saimnieciskā izdevīguma problēmas. Viens nemaksātājs debitors var radīt zaudējumus visam finansiālajam gadam. Tāpēc ļoti svarīgi uzņēmumā izstrādāt kontroles sistēmu, kas nepieļauj bezcerīgu debitoru parādu rašanos. Kā viens no labākajiem debitoru vadības procesiem ir preču piegāde tikai pēc avansa rēķina apmaksas.
Dokumenti
11:49, 28. Aug. 2012
Vai obligāti jāiesniedz EKA čeki par degvielas uzpildi izdevumu uzskaitei un priekšnodokļa atskaitīšanai, ja katru mēnesi firma saņem rēķinu par iegādāto degvielu (ar pārskatu par iegādātās degvielas apjomu un dienām) no degvielas tirdzniecības kompānijas? Paldies!
Dokumenti
10:38, 21. Aug. 2012
Turpinām 10.08.2012. publikāciju Kase, kases operācijas un to uzskaite. Šajā daļā lasiet par kases grāmatas kārtošanas prasībām.
Dokumenti
11:03, 17. Aug. 2012
Lai komersants būtu pārliecināts, ka plāno rīkoties likumīgi, ieviešot pašu izstrādātu elektronisko parakstu, ko vienlaicīgi būs atzinuši darījumu partneri, būs ievērojis likumā Par grāmatvedību, Elektronisko dokumentu likumā un MK 28.06.2005. noteikumos Nr.473 Elektronisko dokumentu izstrādāšanas, noformēšanas, glabāšanas un aprites kārtība valsts un pašvaldību iestādēs un kārtība, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite starp valsts un pašvaldību iestādēm vai starp šīm iestādēm un fiziskajām un juridiskajām personām (MK noteikumi Nr.473) noteiktās prasības, sniegšu savu viedokli šajā jautājumā.
Dokumenti
13:10, 25. Jūl. 2012
Var būt dažādi cēloņi, kāpēc kreditors pats negrib gaidīt un saņemt parāda apmaksu. Viens no biežāk sastopamajiem iemesliem – kreditors zina, ka parāda atgūšanai būs nepieciešami papildu resursi – gan naudas, gan laika ziņā, un ka parādu var neizdoties atgūt pilnībā, līdz ar to, ja atrodas kāds cits, kas uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem apņemas atgūt šo parādu, tiek noslēgts cesijas līgums.
Dokumenti
14:56, 10. Jūl. 2012
Labdien! Man ir jautājums par pakalpojuma sniegšanas datumu būvniecībā. Situācija A: uzņēmums aprīlī ir sniedzis būvniecības pakalpojumus. Akts ir sagatavots par aprīlī izpildītajiem darbiem konkrētā būvobjektā. Šo aktu darbu izpildītājs paraksta 30.04.2012., bet pasūtītājs - 07.05.2012. Kāds datums ir jānorāda 11.05.2012. izrakstītā rēķinā kā pakalpojuma sniegšanas datums: 30.04.2012. vai 11.05.2012.?
Dokumenti
15:48, 28. Jūn. 2012
Kā pareizi jānoformē ceļazīmes kokvedējiem, kādu informāciju tām jāsatur? Vai tās var rakstīt vienu reizi mēnesī? Mūsu uzņēmumā šoferi nododot maiņu, nodod arī visus datus - odometra rādītājus, nobrauktos km un izlietoto degvielu, un tādējādi ceļazīmes aizpilda grāmatvede.
Dokumenti
10:39, 19. Jūn. 2012
Kādi normatīvie akti šobrīd regulē preču iepirkšanu mazumtirdzniecības tīklam? Vai preces drīkst iegādāties par skaidru naudu, vai arī tikai ar pārskaitījumu? Šobrīd vairākas vairumtirdzniecības bāzes piedāvā iegādāties preces par skaidru naudu - tiek noformēta pavadzīme un čeks atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Vai drīkst šādi iegādāties preces pārdošanai veiklā? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz zvērināta revidente Ilga Matule.
Dokumenti
10:31, 11. Jūn. 2012
Daudzo normatīvo aktu grozījumu rezultātā ir izveidojusies situācija, ka starp grāmatvežiem valda apjukums, kādas tagad ir obligātās prasības preču pavadzīmju noformēšanā, un vai vispār šobrīd ir tāds dokuments kā preču pavadzīme. Šīs publikācijas mērķis ir izanalizēt valdošos mītus un izkliedēt neskaidrības.
Dokumenti
09:58, 25. Mai. 2012
Vai avansa rēķinu numerācijai jābūt secīgai, pēc kārtas? Kādi normatīvie akti to nosaka?
Dokumenti
10:45, 24. Mai. 2012