18.05.2016. ieejot savā Valsts ieņēmu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas kontā, ieraudzīju vēstuli no VID (par ko nebija saņemts paziņojums e-pastā), kurā teikts, ka man kā pašnodarbinātai grāmatvedei (bez darba ņēmējiem) ir jāaizpilda anketa, jo esmu Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma subjekts.

Anketā bija tādi jautājumi kā, piemēram, vai man ir izstrādāta iekšējās kontroles sistēma, vai veicu klientu identificēšanu, vai saskaņā ar likuma prasībām veicu klienta darījumu uzraudzību, vai saskaņā ar likuma prasībām esmu izstrādājusi kārtību, kādā atklāt neparastus un aizdomīgus darījumus, vai saskaņā ar likuma prasībām esmu izstrādājusi kārtību, kādā ziņot Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam (Kontroles dienests) par neparastiem un aizdomīgiem darījumiem utt.

Es veicu grāmatvedības dokumentu apstrādi un atskaišu sagatavošanu. Vai man kā fiziskajai personai tiešām ir jāizstrādā šāda kontroles un ziņošanas sistēma? Kādas var būt sekas, ja šādu formālu dokumentu nav?