Latvijas uzņēmums saņēma rēķinu no ofšora uzņēmuma Honkongā par dokumentu tulkošanu un noformēšanu. Rēķins tika apmaksāts. Kā šādam darījumam būtu jāpiemēro uzņēmumu ienākuma nodoklis un kā darījumu parādīt uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
06:00, 30. Mai. 2018
Mūsu uzņēmums saņem rēķinus par mārketinga aktivitātēm no trešās valsts partneriem. Dažas valstis rēķinus izraksta bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet citas – ar PVN. Summām, kurām rēķinos nav norādīts PVN (neatkarīgi no fakta, vai pakalpojuma devēja valstī tas ir vai nav PVN maksātājs), mēs aprēķinām PVN apgrieztā kārtībā un uzrādām to PVN deklarācijā 54. un 63.rindā. Bet kā rīkoties situācijā, kad rēķins ir izrakstīts ar PVN? Vai vajag aprēķināt PVN un norādīt to PVN deklarācijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
06:00, 23. Mai. 2018
Individuālā komersanta (IK) grāmatvedība tiek kārtota divkāršā ieraksta sistēmā. IK ienākums gadā pārsniedz 55 000 EUR. Vai IK īpašniekam 5% valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) pensiju apdrošināšanai tiek aprēķinātas no ieņēmumu un izdevumu pārskatā iegūtās starpības par katru mēnesi pārskata ceturksnī?
Sociālais
06:00, 22. Mai. 2018
Uzņēmuma pamatdarbība ir investēšana ārvalstu uzņēmumu akcijās. Kad tiek saņemtas dividendes no ārvalstu uzņēmumiem (Amerikas Savienotās Valstis, Vācija), no šīm dividendēm jau ir ieturēts attiecīgās valsts UIN. Vai šogad jāmaksā nodoklis par no ārvalstīm saņemtajām dividendēm? Ja nav jāmaksā, vai šis ārvalstīs samaksātais UIN būtu norādāms attiecīgā mēneša, kad saņemtas dividendes, UIN deklarācijā un jāsamaksā Latvijas UIN?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
06:00, 21. Mai. 2018
Uzņēmumam 2017.gada (taksācijas periods 01.01.2017 – 31.12.2017.) finanšu rezultāts ir peļņa, kas netiek sadalīta dividendēs. Vai uzņēmumam ir jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis (UIN), ja peļņa netiek sadalīta dividendēs, bet tiek atstāta tā saimnieciskajai darbībai?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
06:00, 17. Mai. 2018
Kā rīkoties gadījumā, ja ir saņemts rēķins par iegādātajām precēm no Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts uzņēmuma, kurā jau ir uzrādīts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 20%? Kā to atspoguļot PVN deklarācijā? Arī Latvijas uzņēmums ir reģistrēts PVN maksātājs.
Pievienotās vērtības nodoklis
06:00, 16. Mai. 2018
Uzņēmumam ir noslēgts Naudas pārvaldes līgums ar saistīto uzņēmumu. Gadījumos, kad konta atlikums nesasniedz noteikto limitu, konts tiek papildināts līdz noteiktai summai vai otrādi – kreditēts līdz noteiktai summai. Grāmatvedības uzskaitē summas ir atspoguļotas bilances aktīvā kā atvērtais depozīts. Vai tāda veida darījumi ir apliekami ar uzņēmumu ienākuma nodokli?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
06:00, 15. Mai. 2018
No 2018.gada Latvijā ieviests ieguldījumu konta režīms, kas būtiski atvieglos nodokļa aprēķinu un deklarēšanu fiziskajām personām, kuras veic darījumus ar finanšu instrumentiem. Ko paredz šis jaunievedums?
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
07:00, 7. Mai. 2018
Darbinieks, kas sasniedzis noteiktu vecumu un saņem pensiju, strādā uzņēmumā uz pusslodzi un saņem algu 280 EUR. Vai no 2018.gada šāda darbinieka algai jāpiemēro iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) 23% apmērā? Vai pensionāram ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un viņam atmaksās šo IIN pārmaksu? Ja viņš nomirs līdz 31.martam, tad šo pārmaksu atmaksās mantiniekam?
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
06:33, 7. Mai. 2018
Latvijas juridiskā persona izsniegusi aizdevumu Krievijas Federācijas uzņēmumam. Paredzēts, ka Krievijas uzņēmums par saņemto aizdevumu maksā ikmēneša procentus, par kuriem tiek izrakstīti rēķini. Saskaņā ar likuma “Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tā protokolu” (Likums) 11.panta nosacījumiem Krievijas uzņēmums, veicot procentu samaksu, no tā ietur un nomaksā savā valstī ienākuma nodokli 10% apmērā. Kā būtu jāgrāmato saņemtie procentu maksājumi, no kuriem ieturēts nodoklis?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
06:47, 3. Mai. 2018
Šī gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (PVN likums), paredzot no 50 000 EUR uz 40 000 EUR samazināt slieksni, kad iekšzemes nodokļa maksātājs drīkst nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrā. Tomēr normatīvajā regulējumā diemžēl nav skaidrots, kā šādā situācijā rīkoties nodokļa maksātājam.
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 2. Mai. 2018
SIA ir nopirkts vieglais automobilis, un SIA to izmanto tikai saimnieciskajām vajadzībām. Automobilis aprīkots ar GPS, par iztērēto degvielu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) priekšnodoklis tiek atskaitīts 100%. Tad 1 mēnesī SIA īpašnieks izmantoja minēto auto privātajam braucienam. Vai par šo mēnesi jāmaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis? Un kas notiek ar PVN priekšnodokli šajā mēnesī?
Transportlīdzekļa nodokļi
06:05, 2. Mai. 2018
Uzņēmums “A” nodarbojas ar alkoholisko dzērienu eksportu, uzņēmums “B” ir akcīzes un muitas noliktava. Abi uzņēmumi ir Latvijā reģistrēti pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāji. Uzņēmums “A” izraksta rēķinu uzņēmumam “B” par bojātu preci, kura tika iznīcināta, vai preču iztrūkumu, kuru uzņēmums “A” ir norakstījis pēc inventarizācijas akta. Kādu PVN likmi piemērot? Kā šādas darbības tiek uzrādītas PVN deklarācijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
06:27, 30. Apr. 2018
Šī gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, ar kuriem apgrieztā pievienotās vērtības nodokļa maksāšanas kārtība noteikta arī metālizstrādājumu piegādēm un ar tām saistītiem pakalpojumiem. Tādējādi, kā jau bija paredzams, radies jautājums – kā saprast, kuriem izstrādājumiem ir un kuriem nav piemērojama šī kārtība?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 20. Apr. 2018
Kā pareizi un kurās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijas ailēs atspoguļot preču atgriešanu no pircējiem, ja tiek piemērota PVN aprieztās maksāšanas kārtība?
Pievienotās vērtības nodoklis
06:40, 19. Apr. 2018