Valdes loceklim jāpārstāv uzņēmums – jātiekas ar biznesa partneriem utt. Viņam vienmēr ir labi jāizskatās. Kādus izdevumus drīkst segt uzņēmums? Apģērbs, frizieris, restorānu rēķini? Vai ir kādi ierobežojumi?
Komerctiesības
09:00, 20. Nov. 2015
2014.gads ir sācies ar vairākiem nozīmīgiem civillietu tiesu prakses nolēmumiem. Piedāvājam ieskatu vienā no šajā gadā skatītiem, kas ataino tiesu praksē un tiesību doktrīnā nereti skartu tēmu: par valdes locekļa vainojamības prezumpcijas piemērošanu par komercsabiedrībai nodarītiem zaudējumiem.
Komerctiesības
10:08, 7. Mai. 2014
11.09.2013. Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta senatoru kolēģija (Senāts) lietā Nr.A42874509 pieņēma rīcības sēdes lēmumu, kurā cita starpā tiek skaidrots, ka valdes locekļi ir tiesīgi pildīt dažādus pienākumus, nenodibinot darba tiesiskās attiecības ar sabiedrību.
Komerctiesības
11:23, 19. Feb. 2014
Saskaņā ar Centrālās Statistikas pārvaldes tīmekļa vietnē atrodamo statistiku 2010. gadā Latvijā tīmekli regulāri (vismaz vienu reizi nedēļā) lietoja 62,5 % iedzīvotāju, turklāt, kā parāda apkopotā informācija, datoru un tīmekļa lietotāju skaits katru gadu palielinās. Pieļauju, ka liela daļa no Latvijas regulārajiem tīmekļa lietotājiem tajā arī iepērkas, pērkot preces un pakalpojumus ne tikai no Latvijas pārdevējiem, bet arī no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un citu valstu pārdevējiem. Tāpat pieļauju, ka katrs no regulārajiem tīmekļa lietotājiem zina, kā atrast tīmekļa vietnes Amazon.co.uk, e-Bay vai, piemēram, Ryanair.
Komerctiesības
11:27, 7. Feb. 2011
Šī gada 20.maijā Saeima pieņēma trešajā lasījumā grozījumus Publisko iepirkumu likumā (PIL vai likums), kuri stājās spēkā šī gada 15.jūnijā. Grozījumi ir apjomīgi un vienā īsā komentārā nav iespējams sniegt ieskatu par visām izmaiņām, tādēļ vērsīšu uzmanību uz manā ieskatā būtiskākajām izmaiņām.
Komerctiesības
11:46, 8. Jūl. 2010
Saeimā pieņemtā jaunā Komerclikuma D daļa "Komercdarījumi" stāsies spēkā 01.01.2010. Komersantiem bija dots pietiekami daudz laika, lai pienācīgi iepazītos ar jauno komercdarījumu regulējumu, kā arī sagatavotos jaunajām tiesiskajām izmaiņām. Šajā rakstā tiks aplūkoti galvenie komercdarījumus raksturojošie principi, kas komersantiem turpmāk būtu jāņem vērā, slēdzot un izpildot dažāda veida komercdarījumus.
Komerctiesības
12:47, 8. Dec. 2009
Parādu piedzīšana ir viena no šā gada rudens modes tendencēm. Kreditori cenšas atrast efektīvākās parādu piedzīšanas metodes, parādnieki meklē radošus parādu neatdošanas risinājumus, bet likums paliek nemainīgs un neatkarīgi no vienu vai otru vēlmēm saka savu. Sevišķa neziņa par tiesisko regulējumu sastopama sfērā, ko dēvē par parādu piedzīšanu ārpustiesas ceļā. Tādēļ arī tapusi šī publikācija, lai vērstu uzmanību uz dažām parādu piedziņas prakses izpausmēm, it īpaši tiesiskajām attiecībām, kas rodas starp kreditoru un t.s. parādu piedzinēju.
Komerctiesības
22:41, 11. Nov. 2009
01.01.2010. spēkā stāsies jaunā daļa Komerclikumā (KCL), kas tiks veltīta komercdarījumu regulējumam. Pašlaik komersantiem ir dots gandrīz gads (no 07.01.2009., kad tika izsludināti grozījumi), lai pienācīgi sagatavotos jaunajām tiesiskajām izmaiņām.
Komerctiesības
09:27, 1. Sep. 2009
01.07.2009. ir stājušies spēkā būtiskie grozījumi Maksātnespējas likumā un Civilprocesa likumā. Jāatzīmē, ka lielā mērā šie grozījumi balstās uz Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas ieteikumiem. Izmaiņas likumos galvenokārt vērstas uz tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) efektivitātes palielināšanu, kā arī juridisko personu maksātnespējas procesa paātrināšanu un fizisko personu maksātnespējas procesa piemērošanas veicināšanu.
Komerctiesības
22:44, 7. Jūl. 2009
Plānots, ka no 01.01.2010. spēkā stāsies Zemnieku un zvejnieku saimniecību likums (ZZSL). Tas nozīmē, ka jau šobrīd esošo zemnieku saimniecību īpašniekiem jāsāk apdomāt, kādā statusā tie savu saimniecisko darbību izvēlēsies turpināt pēc likuma spēkā stāšanās.
Komerctiesības
19:28, 6. Jūl. 2009
Pašreizējā ekonomiskā situācija liek daudziem komersantiem nopietni aizdomāties par darījumu partneru iespējamo maksātnespēju vai ierobežoto maksātspēju. Jo stiprāka ir komersanta saikne ar grūtībās nonākušo darījuma partneri un lielāka atkarība no tā, jo smagākas būs šī darījuma partnera maksātnespējas vai ierobežotas maksātspējas iespējamās sekas. Sliktākajā gadījumā šīs sekas var būt paša komersanta ierobežota maksātspēja vai pat maksātnespēja.
Komerctiesības
19:13, 18. Jūn. 2009
Turpinām 17.jūnijā publicētajā rakstā "Komersantu iespējas privātajā un publiskajā partnerībā 1.daļa" aizsākto tēmu par Publiskās un privātās partnerības (PPP) likumu, skaidrojot jautājumus par mērķsabiedrību izveidi, PPP resursiem, institucionālo partnerību un ierobežojumiem, kas attiecināmi uz kopsabiedrības darbību.
Komerctiesības
13:46, 17. Jūn. 2009
Saeima plāno pieņemt Publiskās un privātās partnerības (PPP) likumu. Ir notikušas daudzas diskusijas, un iespējamā likuma redakcija ir apspriesta neskaitāmās darba grupās, taču, vai šis likums būs "draudzīgs" privātajiem partneriem*, paliek atklāts jautājums.
Komerctiesības
10:25, 17. Jūn. 2009