Veicot komercdarbību ārvalstīs, rodas jautājums, kurā brīdī attiecīgajā valstī ir jāreģistrē sava klātbūtne nodokļu mērķiem un jāsāk maksāt nodokļi šajā valstī. Nodokļu uzlikšanas starptautiskajā praksē parasti šis jautājums tiek risināts ar pastāvīgās pārstāvniecības palīdzību.
Saistītās personas
08:00, 21. Dec. 2016
Lai noformētu konkrētajam darbiniekam uzturēšanās atļauju, uzņēmumam rodas dažādas izmaksas (valsts nodevas, izdevumi par juridiskajiem pakalpojumiem un veselības pārbaudēm). Vai minētās izmaksas, kas saistītas ar darbinieka uzturēšanās atļaujas sagatavošanu, var uzskatīt par ar uzņēmuma saimniecisko darbību saistītām izmaksām? Vai tomēr tās ir darbinieka gūtais labums, kam attiecīgi jāpiemēro nodokļi?
Saimnieciskā darbība
08:00, 21. Dec. 2016
Kāds ir saimnieciskās darbības līgumu glabāšanas termiņš? Kurus līgumus var iznīcināt pēc noteikta gadu skaita, bet kuri līgumi jāglabā pastāvīgi?
Saimnieciskā darbība
08:00, 9. Dec. 2016
Kādus ekonomiskos aspektus nepieciešams ņemt vērā, nosakot uzņēmumam nodarītos zaudējumus, vai arī pretēji – apstrīdot uzņēmumam izvirzītās prasības?
Finanšu vadība
08:00, 2. Dec. 2016
Uzņēmums ar saimnieciskās darbības veicēju - fizisko personu ir noslēdzis līgumu par pakalpojumu sniegšanu. Papildus ir vienošanās, ka starp līgumslēdzējiem katru mēnesi tiek sagatavots savstarpējā ieskaita akts par vienādu naudas summu dzēšanu. Piemēram, uzņēmums izraksta pakalpojuma rēķinu par 150 EUR, savukārt saimnieciskās darbības veicējs - fiziskā persona izraksta pakalpojuma rēķinu par 200 EUR. Ar ieskaita aktu abas puses dzēš 150 EUR, un uzņēmums 50 EUR pārskaita fiziskās personas kontā. Tā kā līdz nākamā gada 1.februārim VID jāiesniedz Paziņojums par fiziskai personai izmaksātājām summām, kāda summa konkrētajā gadījumā jādeklarē par fizisko personu?
Saimnieciskā darbība
08:00, 1. Dec. 2016
Vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), kas ir mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāja, var paredzēt statūtos un izmaksāt ārkārtas dividendes? Kā ārkārtas dividendes var ietekmēt MUN, sagatavojot gada pārskatu, ja, noslēdzot gadu, sabiedrībai rodas zaudējumi nevis peļņa?
Saimnieciskā darbība
08:00, 22. Nov. 2016
Vai Latvijā reģistrēta ārvalsts (Igaunijas) komersanta pārstāvniecība, kas neveic saimniecisko darbību Latvijas teritorijā, drīkst nomāt telpu preču izsniegšanas punktam Latvijā (Rīgā)? Prece tiek tirgota no Igaunijas, un nodokļa rēķinu izraksta Igaunijas komersants. Kā veikt norēķinus par telpu nomu?
Saimnieciskā darbība
09:00, 8. Nov. 2016
Dalīšana pamatpiedāvājumā un papildmaksājumos ir vispārpieņemta cenu stratēģija automašīnu tirdzniecībā, aviopakalpojumos un vairākās citās nozarēs. Kāpēc to dara, kādas ir šādas politikas veidošanas nopietnākās problēmas un to iespējamie risinājumi?
Finanšu vadība
08:00, 4. Nov. 2016
Bonus-malus sistēma ir ierasta apdrošināšanā, kur ar tās palīdzību tiek identificēti riskantākie un mazāk riskantākie autovadītāji. Tomēr šīs sistēmas piemērošanas iespējas ir daudz plašākas. Nelaimes novēršanas galvenā ideja ir saistīta ar kolektīvo (savstarpējo) apdrošināšanu un izvairīšanos no riska.
Finanšu vadība
08:00, 14. Okt. 2016
Kā rīkoties, ja kapitālsabiedrība jau vairākus gadus neveic darbību un ir nolemts to likvidēt? Kā uzsākt likvidācijas procesu un kā tas norisinās? Kā likvidēt sabiedrību, ja tai nav mantas, nav kreditoru, nav darbinieku? Kādi nodokļi jāpiemēro likvidācijas procesā? Šādi jautājumi par likvidāciju radušies kādam iFinanses lasītājam. Atbildes meklējiet rakstā.
Saimnieciskā darbība
08:00, 12. Okt. 2016
Viens no bieži izmantotajiem transfertcenu instrumentiem starp saistītajiem uzņēmumiem ir darījumi ar nemateriālo īpašumu. Šī gada maijā izstrādāti grozījumi transfertcenu vadlīnijās. Lai gan grozījumi nemaina darījumu ar nemateriālajiem īpašumiem būtību, tomēr ievērojami maina nemateriālā īpašuma vērtēšanas principus.
Saistītās personas
08:00, 28. Sep. 2016
Sākšu ar smaidu: "Šis raksts ir par brīvu tiem lasītājiem, kas ir izlasījuši iepriekšējos rakstus par rabata un skonto tipa atlaidēm!" Taču, izlasot šo rakstu, iespējams, varēs secināt, ka šis atlaižu veids (bonuss) nav tik pozitīvs un konstruktīvs kā iepriekš aprakstītie uz racionāliem pamatiem balstītie veidi – rabats un skonto.
Finanšu vadība
08:00, 23. Sep. 2016
Sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) statūtos paredzēts: ja 1 gada laikā pēc dalībnieka nāves nav pieteikušies mantinieki, viņa daļa pāriet sabiedrībai. Tālāk sabiedrība daļu pārdod citam dalībniekam. Vai šādā situācijā jāmaksā valstij daļas nominālvērtība par bezmantinieka daļu?
Dalībnieks un valdes loceklis
08:00, 23. Sep. 2016
Kā uzņēmumam rīkoties un kādas pievienotās vērtības nodokļa sekas rodas (atskaitītais priekšnodoklis), ja daļa uzņēmuma grāmatvedības attaisnojuma dokumentu ir nozagti vai uzglabājot ir neatgriezeniski sabojāti?
Saimnieciskā darbība
08:00, 19. Sep. 2016
Dzīvē (līdzīgi kā filmās) sliktajiem ir jāsaņem sods, bet labajiem – jāspēj viņus uzveikt, būt stiprākiem, veiklākiem un gudrākiem. Tomēr ne vienmēr viss ir tik vienkārši. Kā biznesa ikdienā saprast un atpazīt "sliktos" jeb vismaz aizdomīgos klientus, un kā ar viņiem tikt galā?
Saimnieciskā darbība
08:00, 14. Sep. 2016