Cik detalizētam jābūt pastāvīgās pārstāvniecības Latvijā jeb ārvalsts filiāles peļņas vai zaudējumu aprēķinam un bilancei? Kādi ir iesniegšanas termiņi un kādi normatīvie akti jāievēro? Vai pareizi saprotu, ka uz ārvalstu pārstāvniecībām neattiecas Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likums, bet gan tikai Uzņēmumu ienākuma nodokļa likums, to skaidrojošie noteikumi un likums “Par grāmatvedību”? Un kā aprēķina uzņēmumu ienākuma nodokli, ja peļņas daļa tiek pārskaitīta mātes sabiedrībai? Tieši tāpat kā Latvijas sabiedrībai?
Gada pārskats
07:00, 9. Sep. 2019
Visi esam dzirdējuši par pieaugošo regulatoru un investoru interesi ātrāk un kvalitatīvāk apstrādāt finanšu datus, par to, ka finanšu pārskati PDF formātā ir gari un nelietojami, tos neviens nelasa utt. Risinājumu šīm problēmām meklējusi arī Eiropas Komisija, un tas rezultējies Eiropas vienotajā elektroniskā formāta regulējumā.
Gada pārskats
07:00, 25. Jūn. 2019
Uz gada beigām, veicot noslēgto līgumu izpildes novērtējumu, ir aplēsts, ka līdz 31.decembrim paveikti 20% no līgumā paredzētā darba apjoma 25 000 eiro vērtībā. Līdz ar to uzņēmums gada beigās veido uzkrātos ieņēmumus 5000 eiro apmērā. Kurā peļņas vai zaudējumu aprēķina (PZA) postenī jāuzrāda šie uzkrātie ieņēmumi – "Neto apgrozījums" vai "Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi"?
Gada pārskats
08:28, 13. Mai. 2019
Saskaņā ar Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu mikrosabiedrībām finanšu pārskata pielikumā jānorāda informācija, kas minēta 52.pantā. Sākot ar 2018.gadu, finanšu pārskata vai konsolidētā finanšu pārskata pielikuma elektronisko norakstu sagatavo strukturēti – tabulu veidā. Vai sapratu pareizi, ka nekāda cita papildu informācija, kas nav iekļauta Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmas finanšu pārskata pielikuma tabulā un nav minēta likuma 52.pantā, nav jāiesniedz VID? Ar papildu informāciju domāju bilances aktīva, pasīva un peļņas vai zaudējumu aprēķina skaitļu atšifrējumu pārskata un iepriekšējā gadā.
Gada pārskats
07:00, 29. Mar. 2019
Gada pārskatu par 2018.gadu vairs nevar iesniegt kā skenētu dokumentu Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), bet visi gada pārskata dati jāievada strukturētā pielikuma formā EDS. Praktiski tas nozīmē vēlreiz pārrakstīt visu informāciju no gada pārskata, kas ir ļoti apjomīgi un laikietilpīgi. Tāpēc ir jautājums – vai gada pārskatu var sagatavot EDS strukturētā pielikuma formā, to izdrukāt, parakstīt, un šis kalpotu par dokumentu – apstiprinātu gada pārskatu?
Gada pārskats
07:00, 12. Mar. 2019
Uzņēmumam 2013.gadā reorganizācijas rezultātā tika izveidotas rezerves. Vai šīs rezerves var novirzīt uz iepriekšējā gada nesadalīto peļņu? Vai šādā gadījumā jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis? Vai arī labāk šo rezervi izmantot pamatkapitāla palielināšanai?
Gada pārskats
07:00, 1. Mar. 2019
Mūsu uzņēmums palika parādā citam Latvijas uzņēmumam, kas ir likvidēts. Vai parāda summa būtu jāgrāmato kontā “Citi ieņēmumi” un vai jāatmaksā budžetā pievienotās vērtības nodoklis (PVN), kas bija iekļauts priekšnodoklī?
Gada pārskats
07:00, 28. Feb. 2019
Grāmatvedis, kā ik gadu, izveidoja uzkrājumus atvaļinājumiem arī 2018.gadā. Ar kādām nodokļu sekām jārēķinās uzņēmumam?
Gada pārskats
10:48, 20. Feb. 2019
Pirmo reizi saskaros ar situāciju, ka SIA Valsts ieņēmumu dienestā ir iesniegusi pilnīgi nepareizu bilanci un peļņas vai zaudējumu aprēķinu par 2017.gadu, jo gada pārskatu taisīja pats SIA īpašnieks, kuram likās, ka zina visu par grāmatvedību. Gada pārskatu labot nedrīkst, tas jādara, sagatavojot 2018.gada pārskatu. Kā būtu korektāk to visu paskaidrot? 2018.gada pārskatā norādīt uzreiz pareizos 2017.gada datus? Vai tomēr rādīt nepareizos atlikumus un tos paskaidrot pielikumā?
Gada pārskats
11:40, 6. Feb. 2019
Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, sagatavojot gada pārskatu, ir pareizi novērtēt uzņēmuma aktīvus, lai varētu noteikt reālo uzņēmuma peļņu un vērtību.
Gada pārskats
12:49, 23. Jan. 2019
Šogad, sastādot gada pārskatu, būs jāievēro jaunā Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma prasības šaubīgo debitoru uzskaitei un norakstīšanai, tāpēc atgādinām, kā veicami grāmatojumi un kādi knifi jāņem vērā.
Gada pārskats
07:00, 26. Nov. 2018
Ir sācies inventarizāciju laiks. Pārskata gada slēguma inventarizācija nav obligāti jāveic pārskata gada pēdējā dienā, to ir atļauts veikt triju mēnešu laikā pirms pārskata gada beigu dienas vai mēneša laikā pēc tās, t.i., no pārskata gada 1.oktobra līdz nākamā gada 31.janvārim.
Gada pārskats
07:00, 20. Nov. 2018
Gada pēdējos mēnešos pamazām jāsāk domāt par uzņēmuma gada noslēgumu un jāplāno gada pārskata sagatavošanas darbi. Tāpēc atgādināsim, kādas izmaiņas jāņem vērā, sagatavojot 2018.gada pārskatu.
Gada pārskats
07:00, 29. Okt. 2018
Uzņēmumam 99% darījumu ir ar kokmateriāliem, līdz ar to veidojas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksa, kura pēc noteikta perioda tiek novirzīta citu nodokļu parāda segšanai vai ieskaitīta uzņēmuma kontā. Kā pareizi atspoguļot uzņēmuma gada pārskatā nodokļu parādu un pārmaksu?
Gada pārskats
06:45, 18. Apr. 2018
It kā sākotnēji izklausās loģiski – ierobežotā pārbaude ir šķietami vienkāršāka, ātrāk veicama nekā gada pārskata revīzija, līdz ar to droši vien arī lētāka. Vai tā tas tiešām ir? Kas abām šīm pārbaudēm kopīgs, bet kas – atšķirīgs?
Gada pārskats
07:00, 9. Apr. 2018