Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programmas "Pasākumi komercdarbības uzsākšanai" ietvaros bezdarbnieks ir nodibinājis SIA, kas nodarbojas ar dažādu koka amatniecības priekšmetu ražošanu. Izgatavotās preces tiek pārdotas ar interneta un telefona sakaru starpniecību. Pircēji, galvenokārt, ir fiziskas personas, kas norēķinus veic ar pārskaitījumu. 1 darījuma summa parasti ir 30 - 50 EUR apmērā. SIA nav pievienotās vērtības nodokļa maksātāja.

Darījumi notiek Facebook, un ir zināms personas vārds, uzvārds un adrese. Bet nav zināmi  personas dati, jo ne katrs grib dot savu personas kodu. Vai jāsagatavo attaisnojuma dokuments - pavadzīme par katru pārdoto preci, ja ar pircēju komunikācija notiek tikai elektroniski un viņa personas dati nav iegūstami? Arī parakstu par preces saņemšanu nav iespējams dabūt. Kādu attaisnojuma dokumentu sagatavot par preces realizāciju?

Un 2.jautājums ir par uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN). Programmas ietvaros ir saņemta vienreizēja dotācija komercdarbības uzsākšanai, un 12 mēnešus tiek saņemta ikmēneša dotācija minimālās darba algas apmērā. Vai, aprēķinot UIN par pārskata gadu, NVA dotācijas ir apliekams ienākums?