Esam jau pieraduši - lai piekļūtu investīcijām (vienalga, Eiropas Savienības fondu finansējumam, banku kredītiem vai privātajam kapitālam), jāveic ekonomiskā novērtēšana, jāizstrādā projekts. Taču bieži, aizpildot daudzos pielikumos, aizmirstam, ka tajos prasītie cipari nemaz nav tikai formalitāte. Tiem ir dziļa ekonomiskā nozīme, un tie liecina par projekta dzīvotspēju.
Finanšu vadība
15:31, 16. Jūl. 2015
Latvijas Republikā reģistrētas komercsabiedrības pamatkapitāla apmaksa var tikt veikta 2 veidos - ar naudu vai mantisku ieguldījumu. Mantisko ieguldījumu veic, piemēram, ieguldot sev piederošu nekustamo īpašumu. Kas būtu jāizvērtē pirms šāda ieguldījuma veikšanas, kā piemēro nodokļus, un kas ir mainījies kopš šī gada 1.janvāra?
Saimnieciskā darbība
08:26, 13. Jūl. 2015
Sabiedrībai ir finansiālas grūtības, tāpēc tās īpašnieks grib piešķirt uzņēmumam bezprocentu aizdevumu. Kādās atskaitēs tas jānorāda? Vai uzņēmumam jāmaksā nodoklis? Vai ir kādi ierobežojumi, uz cik ilgu laiku īpašnieks var uzņēmumam aizdot naudu?
Dalībnieks un valdes loceklis
10:56, 7. Jūl. 2015
Autortiesību likumā norādīti 2 subjekti: autors un izpildītājs. Ja plānots noslēgt autoratlīdzības līgumu, kā nošķirt šos abus subjektus un kādas atšķirības būtu jāņem vērā un jāiekļauj līgumā? Kā mainās nodokļa piemērošana un piemērojamie attaisnotie izdevumi?
Līgumi
09:54, 7. Jūl. 2015
04.06.2015. spēkā stājās Publisko iepirkumu likuma grozījumi, kas turpmāk pasūtītājiem atvieglos iespējas bez papildu procedūras palielināt iepirkuma līguma summu. Kāpēc bija nepieciešami šādi grozījumi, un cik brīvi tagad varēs rīkoties pasūtītāji un iepirkumu pretendenti?
Līgumi
10:35, 2. Jūl. 2015
Ukrainas uzņēmums, reģistrēts pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, pārdod preci Latvijas uzņēmumam (PVN maksātājam) un izraksta tam rēķinu. Prece tiek piegādāta no Ukrainas Latvijas uzņēmuma klientam uzreiz uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti (neievedot Latvijā), rēķinu izraksta Latvijas uzņēmums. Kā reģistrēt šādu darījumu (gan iegādi no Ukrainas, gan piegādi ES dalībvalsts uzņēmumam)? Kurā brīdī pāriet preču īpašumtiesības uz precēm Latvijas uzņēmumam? Mana izpratne - kad Ukrainas uzņēmums izraksta rēķinu par piegādi. Bet Latvijas uzņēmums uzreiz izraksta rēķinu ES uzņēmumam!
Līgumi
13:30, 19. Jūn. 2015
Lai noskaidrotu, kādas atziņas ir radušās pēc gada pārskatu revīziju veikšanas un kā kopumā grāmatvežu darbu vērtē revidenti, aicinājām uz interviju Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas (LZRA) valdes locekli un Ētikas komitejas locekli Kasparu Rutki. Piedāvājam ieskatu intervijā.
Finanšu vadība
14:12, 12. Jūn. 2015
Pēdējo gadu laikā Komerclikumā (KL) veikta virkne būtisku grozījumu, kas paredz uzņēmuma valdei pienākumu nodrošināt korporatīvo dokumentu atbilstību likuma prasībām. Kā jaunās prasības skar kapitālsabiedrības atkarībā no to veida un dalībnieku (akcionāru) struktūras? Kādas ir būtiskākās nianses sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) dalībnieku reģistra noformēšanā, un kā izteikt pamatkapitāla un daļas (akcijas) nominālvērtību eiro?
Saimnieciskā darbība
13:08, 12. Jūn. 2015
22.05.2015. publikācijā "Veiktspējas analīze - savu priekšrocību apzināšana" sākām analizēt uzņēmuma veiktspēju. Kā jebkurā analīzē, vispirms bija nepieciešams atskatīties uz saviem resursiem un spēju tos optimāli apvienot. Tiem, kuru rezultāti nav iepriecinoši (un tādu, visticamāk, ir vairākums), parasti rodas vēlme savas neveiksmes pamatot ar vairākiem no paša neatkarīgiem faktoriem. Cik lielā mērā ārējā vide un saistītās nozares ietekmē jūsu uzņēmuma darbību?
Finanšu vadība
17:34, 10. Jūn. 2015
Esam mazkapitāla sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāji. Strādājam ar peļņu un gribam palielināt pamatkapitālu līdz 3000 EUR. Vai ir ierobežojumi MUN maksātāja pamatkapitāla lielumam? Vai nezaudēsim MUN maksātāja statusu?
Saimnieciskā darbība
17:33, 1. Jūn. 2015
Vairākkārt izskanējis viedoklis, ka Krievijas noteiktās sankcijas uzskatāmas par nepārvaramu varu jeb force majeure un embargo skartie uzņēmumi var izmantot šo apstākli, lai atliktu saistības ne tikai pret nodokļu administrāciju, bet arī pret darījumu partneriem. Vai tiešām valsts rīcība, kas bijusi par pamatu ekonomiskai krīzei vai embargo un radījusi uzņēmējiem finansiālas grūtības, ir uzskatāma par nepārvaramu varu? Kā konstatēt force majeure iestāšanos? Vai uzņēmējam vispār ir tiesības vienpusēji atkāpties no noslēgtā līguma?
Līgumi
07:50, 28. Mai. 2015
Uzņēmums plāno slēgt kredītlīnijas līgumu ar darbinieku. Saskaņā ar līgumu darbinieks var aizņemties jebkuru summu, atdot un atkal aizņemties, nepārsniedzot noteikto limitu. Līguma termiņš ir 60 mēneši, limits - 50 000 EUR, un aizdevumam netiek piemērota procentu likme. Pašam uzņēmumam ir līzinga saistības, nodokļu parādu nav.
Līgumi
10:53, 27. Mai. 2015
21.05.2015. Saeima galīgajā lasījumā steidzamības kārtībā pieņēma grozījumus Komerclikumā (KL), kas paredz būtiskus atvieglojumus kapitālsabiedrībām dokumentu iesniegšanā Uzņēmumu reģistrā (UR).
Saimnieciskā darbība
10:38, 26. Mai. 2015
Ražošanas procesa galvenais uzdevums ir tāda resursu izlietošana, lai iegūto produktu kopējais derīgums būtu lielāks nekā izlietoto. Diemžēl reizēm uzņēmēji tā koncentrējas uz kāda konkrēta produkta ražošanu, ka aizmirst par esošo resursu alternatīvo izmantošanu.
Finanšu vadība
07:49, 21. Mai. 2015
Ar kādiem nodokļu maksājumiem jārēķinās, ja nodibina bezpeļņas organizāciju? Tāpat organizācijai būs nepieciešams savs transports, ko, iespējams, ziedos kāds dalībnieks. Kas būtu jāņem vērā?
Saimnieciskā darbība
12:52, 11. Mai. 2015