Iepriekšējās publikācijās aprakstīju finanšu analīzes teorētiskos aspektus, šoreiz - praktisks piemērs. Par pamatu ņemsim kāda mazumtirdzniecības tīkla oficiālajās datu bāzēs pieejamos pārskatus.
Finanšu vadība
10:56, 31. Okt. 2014
Latvijas biznesa videi raksturīgi, ka daļa uzņēmumu vadītāju slikti orientējas juridiskajos un nodokļu jautājumos. Taču nezināšana var radīt nepatīkamas sekas, piemēram, valdes atcelšanu vai pat iekļūšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) melnajā sarakstā.
Dalībnieks un valdes loceklis
13:22, 15. Okt. 2014
Kādos gadījumos jāveic eksporta procedūra, un kad jānoformē tranzīta deklarācija? Kādos gadījumos uzņēmumam jāreģistrējas kā fiskālajam pārstāvim? Publikācijas turpinājumā autore ir apkopojusi un analizējusi piemērojamo normatīvo aktu prasības par fiskālā pārstāvja nodokļa rēķinu, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarāciju un tiesībām atskaitīt priekšnodokli.
Saimnieciskā darbība
15:41, 13. Okt. 2014
Vadot seminārus uzņēmumiem par transfertcenām jeb darījumu tirgus vērtības noteikšanu, katru reizi sastopos ar vienu un to pašu jautājumu, kuru uzdod apmeklētāji: "Vai mūsu situācijā ir jāpierāda darījumu tirgus vērtība?" Bieži uzņēmumiem, kuri uzskata, ka uz viņiem attiecas transfertcenu risks, šī riska nav, un otrādi. Ņemot vērā, ka aizvien pastāv neskaidrības par šo pamatjautājumu, mēģināšu ilustrēt tipiskās situācijas, kurās ir transfertcenu risks un, kas ir varbūt vēl svarīgāk, kurās tā nav.
Saistītās personas
09:14, 13. Okt. 2014
Finanšu rādītāju analīzi var salīdzināt ar vizīti pie ārsta: ja ir pamanīti kādas slimības simptomi, tad ir nepieciešams izvirzīt diagnozes hipotēzi un pārbaudīt to, veicot speciālas analīzes. Ja slimība ir hroniska vai cilvēkam ir kāda ģenētiska nosliece, tad analīzes jāveic regulāri, izveidojot raksturīgo rādītāju sistēmu ar mērķi novērst riskus, novērtēt esošās ārstēšanas efektivitāti vai arī prognozēt slimības komplikācijas, ietekmi uz kopējo organisma veselību. Publikācijas 2.daļā lasiet par finanšu analīzi uzņēmuma attīstības, brieduma un krituma posmā.
Finanšu vadība
14:13, 10. Okt. 2014
Kādos gadījumos jāveic eksporta procedūra, un kad jānoformē tranzīta deklarācija? Kādos gadījumos uzņēmumam jāreģistrējas kā fiskālajam pārstāvim? Publikācijas turpinājumā autore ir apkopojusi un analizējusi piemērojamo normatīvo aktu prasības par fiskālo pārstāvju reģistrāciju.
Saimnieciskā darbība
16:38, 8. Okt. 2014
Latvijas uzņēmums, kuram īpašnieks ir nerezidents, grib apvienoties ar nerezidentam piederošu uzņēmumu Vācijā un izveidot mātes un meitas sabiedrības. Latvijā esošais uzņēmums (SIA) būtu mātes uzņēmums, un Vācijā esošais uzņēmums - meitas. Kādas darbības jāveic, lai reorganizētos, un kāda būs nodokļu politika starp šādām sabiedrībām?
Saimnieciskā darbība
10:57, 8. Okt. 2014
Finanšu rādītāju analīzi var salīdzināt ar vizīti pie ārsta: ja ir pamanīti kādas slimības simptomi, tad ir nepieciešams izvirzīt diagnozes hipotēzi un pārbaudīt to, veicot speciālas analīzes. Ja slimība ir hroniska vai cilvēkam ir kāda ģenētiska nosliece, tad analīzes jāveic regulāri, izveidojot raksturīgo rādītāju sistēmu ar mērķi novērst riskus, novērtēt esošās ārstēšanas efektivitāti vai arī prognozēt slimības komplikācijas, ietekmi uz kopējo organisma veselību.
Finanšu vadība
10:52, 3. Okt. 2014
Kādos gadījumos jāveic eksporta procedūra, un kad jānoformē tranzīta deklarācija? Kādos gadījumos uzņēmumam jāreģistrējas kā fiskālajam pārstāvim?
Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, publikācijā autore ir apkopojusi un analizējusi piemērojamo normatīvo aktu prasības, par pamatu ņemot iFinanses.lv lasītāja jautājumu:
Saimnieciskā darbība
16:29, 26. Sep. 2014
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) ir saņēmusi aizdevumu no sava valdes locekļa. Savukārt valdes loceklis ir saņēmis avansu preču un pakalpojumu iegādei, ko viņš nav izlietojis un nav arī atmaksājis kasē. Vai ar neizlietoto avansu preču un pakalpojumu iegādei var dzēst daļu aizdevuma? Vai uz šādu darījumu attiecas skaidras naudas lietošanas ierobežojumi, un vai šāds darījums ir jādeklarē?
Dalībnieks un valdes loceklis
15:37, 23. Sep. 2014
Lai gan Mikrouzņēmumu nodokļa likums (MUN likums) stājās spēkā 01.09.2010., pēdējā laikā arvien biežāk dzirdams par valsts kontrolējošo institūciju pastiprinātu uzmanības pievēršanu tieši šī nodokļa maksātājiem.
Līgumi
15:13, 16. Sep. 2014
Dokumentus pamatkapitāla denominācijai no latiem uz eiro var iesniegt gan klātienē Uzņēmumu reģistra (UR) klientu apkalpošanas nodaļā, kas aizņem salīdzinoši daudz laika, gan elektroniski – portālā www.latvija.lv. Nolēmu pārbaudīt, kā šis e-pakalpojums darbojas praksē.
Saimnieciskā darbība
09:39, 10. Sep. 2014
Turpinot rakstu sēriju par finanšu analīzi, šoreiz apskatīšu sabalansētības un dinamiskuma principus, kas jāievēro, analizējot finanšu pārskatus. Pirmatnējās analīzes tehnika ir pavisam vienkārša.
Finanšu vadība
14:54, 5. Sep. 2014
Tiek likvidēta mazkapitāla SIA (mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājs). Uzņēmuma vienīgais īpašnieks vēlas izņemt naudu no konta (saņemt likvidācijas kvotu). Kā pareizi grāmatvedībā grāmatot šo darījumu, kādi nodokļi jāmaksā un kādas atskaites jānodod? Pirms slēgšanas bilance ir šāda:
Saimnieciskā darbība
15:46, 22. Aug. 2014
Gada pārskatos atspoguļotie cipari ne vienmēr patiesi atspoguļo uzņēmuma ekonomisko stāvokli. Veicot finanšu analīzi, vērtētājam ir nepieciešams iedziļināties un veikt korekcijas atsevišķos gada pārskata posteņos, lai nekļūdītos savos atzinumos.
Finanšu vadība
14:26, 22. Aug. 2014