Sabiedrības ar ierobežotu atbildību īpašniece pārdod savas kapitāldaļas (100% apmērā) sabiedrības valdes loceklim – fiziskai personai, kurai sabiedrībā nepieder kapitāldaļas, bet tā pilda valdes locekļa funkcijas. Sabiedrības pamatkapitāls ir 2000 LVL (2845 EUR), un pamatkapitālā nav ieguldīti nekustamie īpašumi. Gan pircējs, gan pārdevējs ir Latvijas rezidenti. Vai par šādu darījumu sabiedrībai ir jāiesniedz kādi paziņojumi Valsts ieņēmumu dienestā (VID)? Vai īpašnieces ienākums ir klasificējams kā ienākums no kapitāla pieauguma?
- Piekļuve jaunākajiem iFinanses rakstiem
- Piekļuve rakstu arhīvam
- 1x nedēļā jaunāko tēmu apkopojums e-pastā
- Piekļuve rakstam 1 mēnesi no iegādes brīža
Jau ierasts, ka izmaiņas normatīvajos aktos Latvijā tiek veiktas gana strauji, tāpēc situācijas, kad to pielietojums ne vienmēr ir viennozīmīgi saprotams un ikdienā piemērojams, nav retums.
Ja arī Tu savā darbā esi saskāries ar neskaidriem jautājumiem normatīvo aktu piemērošanā, sūti savu jautājumu mūsu ekspertiem un centīsimies palīdzēt!
Visus jautājumus un atbildes lasi mūsu žurnālos!