Kā tiek veikta preču norakstīšana precēm, kas tiek izņemtas no apgrozības ar Pārtikas un veterinārā dienesta lēmumu, jo konstatēti pārkāpumi?
Grāmatvedība 06:00, 29. Aug. 2024
Noliktavas darba organizēšanas veids norāda uz uzņēmuma procesu izpratni, piemēram, izmaksu pozīciju noteikšanu, krājumu uzskaiti un krājumu pārvaldību, kurā ietilpst arī iepirkumu un pārdošanas process. Kas jāņem vērā, organizējot noliktavas darbu?
Klausies
Grāmatvedība
06:00, 25. Jūn. 2024
Kas notiek ar norakstītām precēm un pamatlīdzekļiem? Vai jāveic pievienotās vērtības nodokļa korekcijas?
Grāmatvedība 06:00, 26. Jūl. 2023
Eiropas Savienība 2020.gada 18.februārī pieņēma būtisku lēmumu – ieviesa virkni likumdošanas aktu, kas paredz pārrobežu maksājumu un karšu darījumu pastiprinātu kontroli e-komercijas jomā, apkarojot pievienotās vērtības nodokļa krāpšanu, informē Finanšu nozares asociācija.
Svarīgi 14:45, 23. Feb. 2024
Komerciālos strīdus var izraisīt dažādi faktori, tostarp līgumu pirmstermiņa laušana, intelektuālā īpašuma strīdi, ar konkurenci saistīti jautājumi vai nesaskaņas starp biznesa partneriem. Šie strīdi var radīt piespiedu dīkstāves, bojāt reputāciju, izraisīt dažāda veida finanšu satricinājumus, līdz ar to arī ekonomiskos zaudējumus.
Finanšu vadība 06:00, 23. Nov. 2023
Lai arī jau pirmā advente aizvadīta un oficiāli ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks, tomēr vēl jāpaspēj atskatīties uz “iFinanses” novembrī lasītāko rakstu TOP3!
Svarīgi 15:51, 6. Dec. 2023
Nemainīgi aktuāls ir jautājums – kā labāk strādāt ar debitoru parādiem un kā veicināt debitoru vēlmi ievērot nolīgtos rēķinu apmaksas termiņus. To risina gan uzņēmēji, gan grāmatveži. Turklāt katra uzņēmuma situācija būs atšķirīga – citi nevēlēsies lūgt priekšapmaksu vai avansu, citi vēlēsies tikt galā pašu spēkiem, neiesaistot ārpustiesas parādu piedziņas uzņēmumus, citi paļausies uz klientu atbildības sajūtu. Apkopojam ieteikumus, kas varētu noderēt ikdienas darbā, lai cīnītos ar debitoru parādiem.
Klausies
Finanšu vadība
06:00, 27. Nov. 2023
Kredītrēķins finanšu uzskaitē ir ierasts dokuments. Tomēr ne vienmēr ir saprotams, kā un vai saņemtais kredītrēķins ir jānorāda uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā. Apskatām, kā saņemtais kredītrēķins jānorāda uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā un kura taksācijas perioda deklarācijā jāveic korekcijas.
Klausies
Grāmatvedība
06:00, 8. Nov. 2023
Tā kā preču transportēšana starp dažādām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm notiek ik dienu un šādu darījumu apjoms tikai pieaug, ir būtiski saprast, kad iespējams piemērot pievienotās vērtības nodokļa 0% likmi preču piegādes darījumam. Apskatām, kādi ir nosacījumi un kādi dokumenti pamato šādu preču piegādes darījumu.
Klausies
Pievienotās vērtības nodoklis
06:00, 15. Nov. 2023
Beidzamajā laikā grāmatvežus aizvien vairāk un vairāk uztrauc elektronisko dokumentu noformēšana, tostarp dokumentu parakstīšana, to atvasinājumi un apstiprināšana ar parakstu. Neizpratni sevišķi rada pavadzīmju un rēķinu digitālie dokumenti. Papētīsim šo jautājumu!
Līdz šim uzņēmējiem varēja rasties pienākums samaksāt akcīzes nodokli par izņemtajām akcīzes nodokļa markām pat, ja akcīzes preces nebija realizētas. Tagad likumā "Par akcīzes nodokli" ir veikti grozījumi, kas šo problēmu atrisinās. Izskatām tos!
Citi 07:00, 25. Feb. 2022
Gandrīz divus gadus neierastā pastāvīgas trauksmes situācija Covid-19 pandēmijas dēļ dažādās pasaules valstīs neizbēgami ir ietekmējusi ne tikai mūsu sadzīvi, bet arī uzņēmuma un grāmatveža ikdienas darba aktualitātes. Iespējams, vairāk nekā jebkad grāmatvedim nepieciešama gan milzīga pacietība, gan visai plašas profesionālās zināšanas, gan spēja patstāvīgi orientēties haotiskajās normatīvo aktu izmaiņās, gan varēšana pieņemt pēc iespējas pareizākus lēmumus, kad liegta pilnvērtīga komunikācija un viedokļu apmaiņa ar kolēģiem.
Gada pārskats 06:34, 17. Jan. 2022
Jau atkal gads tuvojas noslēgumam, un sabiedrībās, kurās finanšu gads sakrīt ar kalendāro gadu, grāmatveži pamazām sāk pievērsties gada pārskata sagatavošanas procesam. Sāksim ar inventarizāciju!
Klausies
Gada pārskats
07:00, 25. Okt. 2021
Latvijā par finanšu lietām, īpaši aizdevumiem, nav ierasts runāt, tāpēc vārds “kredītvēsture” nereti tiek uzskatīts gandrīz vai par tabu. Tomēr kredītvēsture ir ikvienam. Tā ir svarīga brīžos, kad iecerēts aizdevums vai kāds lielāks pirkums. Cilvēki ar pozitīvu kredītvēsturi vienmēr saņem izdevīgākus piedāvājumus un, pats galvenais – viņiem pakalpojumu neatsaka. Savukārt, ja kredītvēsture ir slikta, tas var kalpot par iemeslu augstākām procentu likmēm vai pat nespējai tikt pie kredīta vai preces uz nomaksu.
Svarīgi 13:45, 7. Okt. 2021
Kā pareizi veikt uzņēmuma, kas nodarbojas ar koka paneļu māju ražošanu, krājumu 63 000 eiro apmērā pārvērtēšanu un kādas ir nodokļu sekas, ja prece tiek pārvērtēta uz zemāku vērtību, ja krājumus izlemj norakstīt vai ja krājumus izdodas pārdot par zemāku summu?
Klausies
Grāmatvedība
07:00, 14. Sep. 2021
Ko darīt ar bonusa (atlaides par apgrozījumu) rēķiniem par precēm, kuriem 2019. gadā piemēroja apgriezto maksāšanas režīmu (būvmateriāli, elektropreces)? Šādu rēķinu izrakstot 2020. gadā par 2019. gada apgrozījumu, būtu jāpiemēro 2019. gada Pievienotās vērtības nodokļa likuma redakcija. Kā šādu darījumu atspoguļot pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā rēķina izrakstītājam un rēķina saņēmējam?
Pievienotās vērtības nodoklis 07:00, 5. Feb. 2020
Iegādājoties preces uzņēmuma vajadzībām, tiek sagaidīts, ka tās būs kvalitatīvas un piemērotas to iegādes mērķim. Tomēr dažkārt piegādātās preces var neatbilst tam, kas tika sagaidīts no piedāvājuma, vai arī var izrādīties ar defektiem.
Saimnieciskā darbība 07:00, 10. Aug. 2018
Uzņēmums “A” nodarbojas ar alkoholisko dzērienu eksportu, uzņēmums “B” ir akcīzes un muitas noliktava. Abi uzņēmumi ir Latvijā reģistrēti pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāji. Uzņēmums “A” izraksta rēķinu uzņēmumam “B” par bojātu preci, kura tika iznīcināta, vai preču iztrūkumu, kuru uzņēmums “A” ir norakstījis pēc inventarizācijas akta. Kādu PVN likmi piemērot? Kā šādas darbības tiek uzrādītas PVN deklarācijā?
Pievienotās vērtības nodoklis 06:27, 30. Apr. 2018
Ir sācies inventarizāciju laiks. Pārskata gada slēguma inventarizācija nav obligāti jāveic pārskata gada pēdējā dienā, to ir atļauts veikt triju mēnešu laikā pirms pārskata gada beigu dienas vai mēneša laikā pēc tās, t.i., no pārskata gada 1.oktobra līdz nākamā gada 31.janvārim.
Gada pārskats 07:00, 20. Nov. 2018
Jebkuram uzņēmumam ir pienākums kārtot grāmatvedību. Visus darījumus grāmatvedības uzskaitē iegrāmato, pamatojoties uz darījumu apliecinošiem dokumentiem. Dažkārt grāmatveži neievēro izmaiņas un turpina pieprasīt un sagatavot dokumentus papīra formātā. Tomēr situācija ir mainījusies, un mūsdienās likumdošanā paredzēta iespēja grāmatvedības attaisnojuma un preču piegādes dokumentus sagatavot arī elektroniski, tādējādi taupot uzņēmuma darbaspēka resursus, finanšu līdzekļus un nodrošinot efektīvāku un ātrāku informācijas apmaiņu starp sadarbības partneriem.
Dokumenti 07:00, 27. Aug. 2018
Krājumu zudumi un iztrūkumi uzņēmumam var rasties dažādu iemeslu dēļ. Tos iekļauj ražošanas pašizmaksā. Kā noteikt plānotās zudumu normas, kā aprēķināt to ietekmi uz nodokļiem, un kā to visu grāmatot?
Izdevumi 06:00, 2. Jūl. 2018
Stājoties spēkā jaunajam Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumam (UIN likums), mainījušās arī uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) piemērošanas prasības krājumiem. Krājumi tirdzniecības un ražošanas uzņēmumiem ir svarīgs rādītājs – bilancē tie veido būtisku daļu aktīvu, savukārt peļņas vai zaudējumu aprēķinā (PZA) krājumi ir viens no lielākajiem izmaksu posteņiem. Krājumu sākuma un beigu atlikumi tieši saistīti ar pārdoto preču un produkcijas pašizmaksu un peļņu, tādējādi kļūda krājumu atlikumos pārskata gada beigās ietekmē gan pārskata, gan nākamā gada peļņas rādītāju.
Grāmatvedība 07:00, 11. Jūn. 2018
Kā zināms, auto ir prece, kas ne vien prasa lielas sākotnējās investīcijas, bet arī izmaksā ļoti daudz ilgtermiņā. Lai izmantotu savu auto ir jāmaksā gan par degvielu, gan remontiem, gan apkopes darbiem, gan apdrošināšanu gan vēl arī par daudz ko citu. Auto īpašniekiem bieži vien ir jāmeklē labākais kredīts internetā, lai varētu nesegt visus plānotos un neplānotos auto uzturēšanas izdevumus. Tas, protams, krietni iedragā finansiālo situāciju, taču ja auto ir tiešām nepieciešams, no tā tik vienkārši attiekties nevar. Tomēr, par laimi, ir veidi, kā auto uzturēšanas izmaksas krietni vien samazināt. Šeit būs daži no tiem.
Svarīgi 16:38, 16. Okt. 2017
2017.gada maijā un jūnijā pieņemti vairāki interesanti Eiropas Savienības Tiesas (EST) prejudiciālie nolēmumi un spriedumi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) lietās. Apkopojam būtiskāko! Detalizēta informācija par rakstā minēto lietu apstākļiem, tiesas apsvērumiem, kā arī cita svarīga informācija latviešu valodā pieejama http://curia.europa.eu.
Nodokļi 08:00, 23. Aug. 2017
Par avansa norēķiniem rakstīts daudz, tomēr joprojām tiek uzdoti jautājumi, turklāt, arī veicot gada pārskatu revīziju, esmu konstatējusi neprecizitātes avansa norēķinu sagatavošanā. Tādēļ vēlreiz īsumā aplūkošu dažus ar avansa norēķiniem saistītus aspektus. Kā saka– atkārtošana ir zināšanu māte!
Avansa norēķini 08:05, 24. Jūl. 2017
Kādus ekonomiskos aspektus nepieciešams ņemt vērā, nosakot uzņēmumam nodarītos zaudējumus, vai arī pretēji – apstrīdot uzņēmumam izvirzītās prasības?
Finanšu vadība 08:00, 2. Dec. 2016
Vai pavaddokuments, uzņēmumam pārvadājot savas preces Latvijas teritorijā no vienas struktūrvienības uz otru (iekšējā preču pārvietošanas pavadzīme), var būt elektroniski? Piemēram, šoferim ir planšete, kur PDF failā ir dokumenti.
Dokumenti 08:00, 15. Nov. 2016
Sācies inventarizācijas laiks, tāpēc īstais brīdis atgādināt, kādas prasības krājumu uzskaitē noteiktas jaunajos Ministru kabineta noteikumos Nr.775 "Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma piemērošanas noteikumi" un kas par šo tēmu jāņem vērā, sagatavojot 2016.gada pārskatu.
Gada pārskats 08:00, 24. Okt. 2016
Iepriekšējā publikācijā aplūkoju inventarizācijas veikšanas vispārējo kārtību, savukārt šajā daļā lasiet, kā pašnodarbinātajam jāveic krājumu inventarizācija un kā rīkoties ar inventarizācijā konstatētiem iztrūkumiem.
Grāmatvedība 08:00, 28. Okt. 2016
Kā uzņēmumam rīkoties un kādas pievienotās vērtības nodokļa sekas rodas (atskaitītais priekšnodoklis), ja daļa uzņēmuma grāmatvedības attaisnojuma dokumentu ir nozagti vai uzglabājot ir neatgriezeniski sabojāti?
Saimnieciskā darbība 08:00, 19. Sep. 2016
Kontu plāns ir svarīgs dokuments, kas palīdz grāmatvedim taupīt dokumentu apstrādes un pilnvērtīgas informācijas saņemšanas laiku, palīdz pārvaldes personālam laikus pieņemt pareizus vadības lēmumus. Kontu plāns nevar būt vienāds visiem grāmatvežiem, visām sabiedrībām, jo pareizs kontu plāns atspoguļo sabiedrības darbības specifiku, un tām zibenīgi jāmainās, ja mainās iekšējie vai ārējie biznesa apstākļi.
Grāmatvedība 08:00, 13. Jūn. 2016
Kā kreditoram grāmatvedībā uzskaitīt darījumu, ja maksātnespējīga sabiedrība savu parādu kreditoram dzēš ar mantu? Parādniekam piederošais noliktavas preču atlikums ir 30 EUR, un par tādu summu tiek dzēsts arī kreditora parāds. Bet maksātnespējīgās sabiedrības preču sarakstā šo preču vērtība ir 100 EUR. Daļai no tām beidzies realizācijas termiņš. (Darījums notiek 2015.gadā.)
Grāmatvedība 09:00, 11. Jan. 2016
Uzņēmums iepērk lietotos apģērbus un pārstrādā tehniskajās lupatās. Rodas atbirumi un atgriezumi. Šie zudumi nav prognozējami, jo ir kravas, kurās ir ap 15-20% pārstrādei nederīgu izejvielu. Līdz ar to dabīgā zuduma normas noteikt nevaram, jo katrā piegādes kravā tās var krasi atšķirties. Izejvielas pārsvarā iepērkam ārpus Latvijas. Kā pareizi noformēt un pamatot dabīgā zuduma normu aprēķinu un norakstīšanu?
Grāmatvedība 10:38, 25. Aug. 2015
Kā izveidot tādu darba aizsardzības sistēmu, lai to būtu iespējams īstenot dzīvē, tā nemaksātu dārgi un palīdzētu uzlabot produktivitāti, padarot darba vidi ērtāku, nevis traucētu strādāt? Kas jāiekļauj darba aizsardzības instrukcijās, un kā atrast līdzsvaru starp normatīvo aktu prasībām un veselo saprātu?
Darba drošība 15:37, 12. Mai. 2015
Tirgus vērtību veido produkta pašizmaksa un pievienotā vērtība, taču šo aprēķinu var ietekmēt daudzi un dažādi apstākļi. Salīdzinot savus darījumus ar citiem, var pareizi novērtēt, vai cenu veidojošie apstākļi ir analoģiski, un atbilstoši tam koriģēt savus apsvērumus tālākajai darbībai.
Finanšu vadība 09:21, 22. Apr. 2015
Turpinām iepriekšējā rakstā aizsākto tēmu par bilances sagatavošanu! Šoreiz noskaidrosim, kā gada pārskatā pareizi norādīt un novērtēt atlikušos bilances posteņus - apgrozāmos līdzekļus, pašu kapitālu, uzkrājumus un kreditorus.
Gada pārskats 09:33, 2. Mar. 2015
Uzņēmums nodarbojas ar mazumtirdzniecību, īrējot telpas no cita uzņēmuma. Telpu īpašnieka vainas dēļ preces veikalā tika sabojātas. Ir sastādīts akts par bojātām precēm un to iemeslu, un telpu īpašniekam ir piestādīts rēķins - kompensācija par bojātām precēm. Vai ir nepieciešams aprēķināt korekciju pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijas 66.rindā par saņemtajiem pakalpojumiem šī darījuma nodrošināšanai? Preču zudumi, kas radās šajā situācijā, pārsniedz plānoto zudumu apjomu. Vai jāveic priekšnodokļa korekcija, iesniedzot nodokļa deklarāciju par kalendāra gada pēdējo taksācijas periodu?
Pievienotās vērtības nodoklis 14:38, 30. Dec. 2014
Inventarizāciju apvienojot ar kontu pārbaudi, tā tiek veikta plašākā mērogā, nekā daudzviet pieņemts. Bez visu kontu pārbaudes (inventarizācijas) nav iespējams noslēgt pārskata gadu, jo nav pārliecības, ka grāmatvedībā ir reģistrēti visi saimnieciskie darījumi, ka visos kontos ir uzrādītas pareizās summas, ir apzināta un iegūta visa informācija, kas varētu ietekmēt gada pārskatos uzrādītos datus, un ka darījumi ir pareizi klasificēti.
Gada pārskats 10:28, 15. Dec. 2014
2012.gadā uzņēmums finanšu līzingā iegādājās vieglo automašīnu (10 000 EUR plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 2100 EUR). Šī gada jūnijā tā cieta negadījumā un tika atzīta par bojā gājušu automašīnu. Atlikusī finanšu līzinga daļa uz 30.06.2014. bija 6000 EUR.
Pamatlīdzekļi 15:01, 29. Aug. 2014
13.jūnijā visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs stājas spēkā Direktīva par patērētāja tiesībām attiecībā uz iepirkšanos internetā, kas būtiski stiprinās patērētāju aizsardzību, iegādājoties preces un pakalpojumus internetā, slēdzot tā saucamos distances līgumus, kā arī slēdzot līgumus ārpus uzņēmuma telpas, piemēram, apmeklējot patērētāju viņa mājās, uz ielas vai tirgotāja rīkotas ekskursijas laikā, informē Ekonomikas ministrija.
Likumdošana 10:55, 16. Jūn. 2014
Ar stresu darbā ir saskāries teju ikkatrs. Kādam tā cēlonis ir bijusi publiska uzstāšanās, citam - svarīgs projekts, kas jāpabeidz īsā un saspringtā termiņā, vēl kādam - vienmēr neapmierināts priekšnieks vai baumas un intrigas uzņēmumā. Īstermiņa psihoemocionālās problēmas mēs salīdzinoši viegli varam pārvarēt pašu spēkiem, bet, ja darbinieki ilgstoši cieš no stresa, viņiem var rasties ne vien garīgās veselības, bet arī smagi fiziskās veselības traucējumi.
Personāla vadība 16:21, 12. Jūn. 2014
Atbilstoši Gada pārskatu likumam (GPL) jāņem vērā visas paredzamās riska summas un zaudējumi, kas radušies pārskata gadā vai iepriekšējos gados arī tad, ja tie kļuvuši zināmi laika posmā starp bilances datumu un dienu, kad gada pārskatu paraksta GPL 61.panta 2. daļā minētā persona vai pārvaldes institūcija. Jāaprēķina un jāņem vērā visas vērtības samazināšanās un nolietojuma summas neatkarīgi no tā, vai pārskata gads tiek noslēgts ar peļņu, vai zaudējumiem.
Gada pārskats 18:19, 28. Feb. 2014
Raksta tēma izvēlēta saistībā ar lasītāja uzdoto jautājumu par nosakāmo vērtību preču paraugiem (par preču paraugiem konkrētajā gadījumā samaksa netiek saņemta) un kompensācijas sūtījumiem (gadījumos, ja transportēšanas laikā prece tiek bojāta), kurus plānots sūtīt ārpus Eiropas Savienības (ES) - uz trešajām valstīm, kā arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu attiecīgajai situācijai. Minētais jautājums varētu būt aktuāls gan ražotājiem, gan tirgotājiem, tādēļ rakstā tiks apskatīti dažādi nodokļu aspekti un analizētas muitas prasības attiecībā uz nosūtāmo/saņemamo paraugu vērtību.
Pievienotās vērtības nodoklis 14:32, 6. Dec. 2013
Šajā publikācijā lasiet, kā jāveic krājumu novērtēšana, par gadījumiem, kad krājumus drīkst pārdot par cenām, kas zemākas par pašizmaksu, un kāda ir krājumu pārvērtēšanas ietekme uz nodokļiem.
Gada pārskats 16:21, 9. Dec. 2013
Šobrīd jau ir pilnīgi skaidrs, ka eiro būs, un tāpēc pēdējais laiks sākt (ja vien tas jau nav izdarīts) gatavoties datu konvertācijai uz eiro. Eiro ieviešanas datums 2014. gada 1. janvāris vairs nav aiz kalniem.
Dokumenti 15:26, 4. Sep. 2013
Šajā gadā mūsu uzņēmums pārgāja uz jaunu programmu un tika mainīta metode, ar kādu tiek veikta rezervju kustības uzskaite. Agrāk mēs veicām uzskaiti ar rezervju nepārtrauktās inventarizācijas metodi, t.i., rezervju uzskaites kontā 2130. Materiāli atbildīgā persona par noteiktu laika periodu sagatavoja atskaiti, kur tika atspoguļoti atlikumi uz perioda sākumu, preces ienākšana, galīgās cenas noteikšana, realizācijas ieņēmumi, preces atgriešana, pārcenošana un atlikumi uz perioda beigām. Šajā gadā, lai veiktu rezervju uzskaiti, mēs pielietojam periodiskās inventarizācijas metodi, t.i.,saņemot rezerves, tās uzreiz tiek norakstītas izdevumos.
Dokumenti 11:14, 7. Mar. 2013
No sadarbības partnera - ES dalībvalsts tehnikas ražotāja iepērkam jaunu tehniku. Tehnikas ražotājs dod savai precei garantiju. Vispirms tehnikas ražotājs dod apstiprinājumu, ko uzskata par garantijas gadījumu un par kādu summu šo garantijas rēķinu mums izrakstīt. Sakiet, lūdzu, kā būtu pareizi jānoformē rēķins? Kāda pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme būtu piemērojama, mūsu ES dalībvalsts sadarbības partnerim izrakstot rēķinu par izmantotajām rezerves daļām un sniegtajiem pakalpojumiem? Tehnika tālāk tiek pārdota Latvijā, un garantijas gadījumā remonti (mainītas rezerves daļas un mehāniķu pakalpojumi) tiek veikti Latvijā.
Pievienotās vērtības nodoklis 14:33, 5. Feb. 2013
Daudzo normatīvo aktu grozījumu rezultātā ir izveidojusies situācija, ka starp grāmatvežiem valda apjukums, kādas tagad ir obligātās prasības preču pavadzīmju noformēšanā, un vai vispār šobrīd ir tāds dokuments kā preču pavadzīme. Šīs publikācijas mērķis ir izanalizēt valdošos mītus un izkliedēt neskaidrības.
Dokumenti 09:58, 25. Mai. 2012
Patērētājiem (saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu (PTAL vai likums) patērētājs — fiziskā persona, kas izsaka vēlēšanos iegādāties, iegādājas vai varētu iegādāties vai izmantot preci vai pakalpojumu nolūkam, kurš nav saistīts ar tās saimniecisko vai profesionālo darbību) darījumos tiek nodrošināts augstāks aizsardzības līmenis kā citiem pircējiem, piemēram, sabiedrībai ar ierobežotu atbildību. Jo īpaši patērētāji tiek aizsargāti, ja preces tiek pirktas internetā (tiek slēgts distances līgums), jo šādā gadījumā patērētājs nevar preces aplūkot, aptaustīt un aprunāties ar pārdevēju par preces īpašībām, kā tas būtu iespējams iegādājoties preces veikalā. Salīdzinot situācijas, kad preci interneta veikalā iegādājas patērētājs un kad to pašu preci iegādājas cits pircējs, pušu tiesības var būtiski atšķirties.
Saimnieciskā darbība 14:56, 8. Dec. 2010